|

برخورد جدی با باغ وحش مشهد و بررسی مجدد وضعیت «ریشا»

اداره کل محیط‌زیست استان خراسان رضوی، گزارشی را تهیه کرده و در آن به مشکلات «ریشا» شیر باغ وحش مشهد و اقدامات باغ وحش اشاره شده است.

 برخورد جدی با باغ وحش مشهد و بررسی مجدد وضعیت «ریشا»

به گزارش شبکه شرق، انتشار عکسی از شیر لاغر باغ وحش مشهد، واکنش‌های زیادی را در فضای مجازی به همراه داشت. این شیر ۹ ساله، «ریشا» نام دارد.

معاون محیط‌زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست با اشاره به ابتلای «ریشا» (شیر باغ وحش مشهد) به بیماری گفت: بیماری یک حیوان در باغ وحش، طبیعی است اما اگر قصوری در نگه‌داری و درمان صورت گرفته باشد، برخورد جدی خواهد شد.

حسن اکبری، معاون محیط‌زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست درباره وضعیت«ریشا» اظهار کرد: ابتلای حیوانات به بیماری در باغ‌ وحش‌ها یک مساله طبیعی است اما نوع اقدامات و کیفیت آن برای حیوان بیمار و نحوه اطلاع‌رسانی‌ درباره آن اهمیت بالایی دارد.

او ادامه داد: باغ وحش مشهد، از جمله باغ وحش‌هایی است که به لحاظ دامپزشکی و اقدامات درمانی کارنامه بهتری نسبت به باغ وحش‌های دیگر دارد؛ بنابراین انتظار داریم هنگام وقوع بیماری حیوانات اقدامات درمانی مناسبی صورت گیرد و اطلاع‌رسانی‌ها کافی و سریع باشد. متاسفانه بر اساس آنچه که در رسانه‌ها دیدیم، ایراداتی بر نحوه نگه‌داری حیوانات در این باغ وحش وارد می‌شود.

معاون محیط‌زیست طبیعی حفاظت محیط‌زیست اضافه کرد: اداره کل محیط زیست استان خراسان رضوی گزارشی را تهیه کرده و در آن به مشکلات حیوان و اقدامات باغ وحش اشاره شده است اما درخواست ما از اداره کل محیط زیست استان این است که دوباره نکات مطرح‌شده در اخبار را بررسی کنند. دفتر تخصصی مربوطه، پیگیر این موضوع شده است و در صورتی که قصوری اتفاق افتاده باشد، حتما برخورد خواهد شد.

معاون محیط‌زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط‌زیست در پایان با بیان اینکه دیدگاه حمایتی نسبت به باغ وحش‌ها داریم تا حیوانات در این محیط بتوانند بقاء پیدا کنند، تاکید کرد: کوتاهی در نگهداری یا درمان یک حیوان، موجب ایجاد ناراحتی در فضای جامعه می‌شود و ما نسبت به این موضوع حساسیت داریم. اگر مدیران کل محیط‌زیست در استان‌ها در این زمینه کوتاهی کنند، حتما با آنان برخورد جدی خواهد شد.

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها