|

بازگرداندن ۱۵ هزار تبعه غیرمجاز افغانستانی

جانشین فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت: مرزبانان هنگ مرزی تایباد ۱۵ هزار و ۴۷۲ نفر از اتباع غیرمجاز کشور افغانستان را به کشورشان بازگرداندند.

بازگرداندن ۱۵ هزار تبعه غیرمجاز افغانستانی

به گزارش شبکه شرق، جانشین فرمانده مرزبانی خراسان رضوی گفت:مرزبانان هنگ مرزی تایباد ۱۵ هزار و ۴۷۲ نفر از اتباع غیرمجاز کشور افغانستان را به کشورشان بازگرداندند.

سرهنگ محمود پارسافر روز جمعه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: مرزبانان و پلیس در راستای برخورد با حضور غیر قانونی اتباع کشورهای خارجی در کشور، اتباع غیر مجاز را برای بازگشت به کشورشان شناسایی می کنند.

وی اضافه کرد: در این راستا مرزبانان هنگ مرزی تایباد طی چهار روز گذشته این تعداد از اتباع کشور افغانستان که در داخل کشور حضور داشتند را از طریق مرز دوغارون تحویل نماینده کشور افغانستان دادند.

جانشین مرزبانی خراسان رضوی گفت: هر یک از اتباع کشورهای خارجی باید به صورت رسمی و قانونی وارد کشور شوند در غیر این صورت با آنها با قاطعیت برخورد می شود.

حدود ۳۲۸ هزار مهاجر افغانستانی که به صورت غیرقانونی طی نیمه نخست امسال در ایران حضور داشتنند از مرزهای خراسان رضوی به کشورشان بازگردانده شدند.

استان خراسان رضوی از شمال و شمال شرق ۵۳۱ کیلومتر مرز مشترک با کشور ترکمنستان و از شرق حدود ۳۰۲ کیلومتر مرز مشترک با کشور افغانستان دارد.

تایباد در فاصله ۲۲۵ کیلومتری جنوب شرق مشهد قرار دارد.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها