|

خبر مهم درباره پیامک یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیکی

شهروندان پیامک‌های جعلی با عناوین مشابه میزان یارانه معیشتی، ثبت‌نام و دریافت کالابرگ الکترونیک را نادیده بگیرند. اکثر مالباختگان پیامک و لینک جعلی یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیکی را از دوستان و افراد سرشناسی دریافت کرده‌اند که مورد اطمینان و دارای اعتبار اجتماعی بالایی بوده‌اند.

خبر مهم درباره پیامک یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیکی

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: افراد سودجو با ارسال پیامک های جعلی در کمین سرقت اطلاعات اشخاص هستند.

سرهنگ سید مهدی عمران‌فر، رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: اخیرا در مواردی مشاهده شده که مجرمان سایبری با طراحی یک متن به شکل خبر و اطلاع‌رسانی، نحوه دریافت کالابرگ و معیشتی را به صورت پیامک برای شهروندان ارسال و کاربران را برای وارد شدن به این لینک برای کسب اطلاعات و جزئیات بیشتر هدایت می‌کنند؛ غافل از اینکه لینک یادشده، آلوده به بدافزار است و برای کاربران مشکلاتی را ایجاد می‌کند.

رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: شهروندان پیامک‌های جعلی با عناوین مشابه میزان یارانه معیشتی، ثبت‌نام و دریافت کالابرگ الکترونیک را نادیده بگیرند و هرگز به لینک‌های آنها کلیک نکنند؛ دریافت پیامک حاوی لینک کالابرگ الکترونیکی و یا بسته و یارانه معیشتی از طرف دوستان و افراد مورد اعتماد شما، نشان‌دهنده هک شدن و آلوده بودن تلفن همراه شهروندان به بدافزار است و دلیلی بر اصالت و تایید پیامک و لینک نیست.

سرهنگ عمران‌فر تصریح کرد: اکثر مالباختگان پیامک و لینک جعلی یارانه معیشتی و کالابرگ الکترونیکی را از دوستان و افراد سرشناسی دریافت کرده‌اند که مورد اطمینان و دارای اعتبار اجتماعی بالایی بوده‌اند؛ لذا از باز کردن پیامک‌های دارای لینک و یا وارد کردن اطلاعات بانکی و هویتی در صفحاتی و سایت‌هایی که بر روی تلفن همراه شما باز می‌شود، جدا خودداری کنید.

رئیس پلیس فتای استان کهگیلویه و بویراحمد از شهروندان خواست که هشدار‌های پلیس فتا را جدی گرفته و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای مجازی یا پیام‌رسان‌های موبایلی، مراتب را از طریق نشانی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.gov.ir بخش ارتباطات مردمی و از طریق مرکز فوریت‌های سایبری به شماره تلفن شماره «۰۹۶۳۸۰» مطرح کنند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها