|

خودسوزی نظامی آمریکایی مقابل سفارت اسرائیل/ ویدئو

یک خلبان نیروی هوایی ارتش آمریکا در اعتراض به نسل‌کشی فلسطینیان، مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن خودسوزی کرد.

خودسوزی نظامی آمریکایی مقابل سفارت اسرائیل/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، یک عضو ۲۵‌ساله نیروی هوایی ارتش آمریکا، در اعتراض به نسل‌کشی مردم فلسطین، خود را روبه‌روی سفارت اسرائیل در واشنگتن دی‌سی آتش زد و جان باخت.

نظامی سابق آمریکایی مقابل سفارت اسرائیل در واشنگتن، در اعتراض به جنگ غزه، دست به خودسوزی زد.

به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، یک افسر سابق نیروی هوایی آمریکا در اعتراض به جنگ علیه غزه و حمایت آمریکا از اسرائیل در جنایت و نسل‌کشی علیه فلسطینیان، مقابل سفارت این کشور در واشنگتن اقدام به خودسوزی کرد.

این افسر سابق آمریکایی فریاد می‌زد: من در نسل‌کشی علیه ملت فلسطین شریک نخواهم بود، فلسطین را آزاد کنید.

او قبل از اینکه اقدام به خودسوزی کند، گفته بود: خودسوزی امری هولناک است اما نه به اندازه جنایاتی که در غزه اتفاق می‌افتد.

از سوی دیگر، گزارشگر حقوق سلامت سازمان ملل اعلام کرد که جنگ اسرائیل علیه نظام سلامت غزه، جنایت عمدی است.

گزارشگر حقوق بشر سازمان ملل با بیان اینکه نگرانی‌های زیادی در مورد وضعیت رفح داریم، افزود: «آنچه ما پس از تصمیم دیوان بین المللی دادگستری دیدیم، تشدید تنش بیشتر است.»

این کارشناس حقوق سلامت سازمان ملل همچنین با اشاره به اقدامات اسرائیل در غزه گفت: «آنچه در غزه اتفاق می‌افتد بخشی از تاریخ طولانی معافیت اسرائیل از مجازات در برابر ارتکاب جنایت است.»

گزارشگر سازمان ملل همچنین با نگرانی از اوضاع غزه افزود: «ما از یک فاجعه بزرگ‌تر در غزه به دلیل گسترش اجساد در حال تجزیه و گسترش بیماری‌های همه‌گیر می‌ترسیم و بدون آتش‌بس فوری هم نمی‌توانیم کاری انجام دهیم.»

به گفته گزارشگر حقوق سلامت سازمان ملل، گرسنگی، به سلاحی در جنگ اسرائیل علیه غزه تبدیل شده است و جنگ کنونی بین یک طرف دارای سلاح هسته‌ای و از در طرف مقابل مردمی است که برای آزادی خود تلاش می‌کنند.

همزمان، فرانسه با انتشار بیانیه‌ای خواستار برقراری آتش‌بس فوری در نوار غزه شد. وزارت خارجه فرانسه اعلام کرده است که ما نیاز فوری به دستیابی به توافق آتش‌بس را با توجه به وضعیت فاجعه‌بار انسانی در غزه یادآوری می‌کنیم.

به گفته وزارت خارجه فرانسه، آتش‌بس در غزه برای تضمین حفاظت از غیرنظامیان و ورود کمک‌ها در مقیاس وسیع ضروری است.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها