|

یک جوان فلسطینی دیگر شهید شد

در پی حمله نظامیان اشغالگر اسرائیلی به شرق نابلس، یک جوان فلسطینی به شهادت رسید و چند تن دیگر مجروح شدند. گروه‌های فلسطینی در واکنش به این اقدام خواستار مقاومت و تشدید رویارویی با اشغالگران شدند.

یک جوان فلسطینی دیگر شهید شد

به گزارش شبکه شرق، به نقل از روسیا الیوم، تعداد بسیاری از نظامیان ارتش رژیم صهیونیستی نیمه شب گذشته به همراه بلدوزر نظامی برای تامین امنیت شهرک‌نشینانی که به آرامگاه حضرت یوسف (ع) تعرض کرده بودند، وارد منطقه شرقی شهر نابلس شده و به سمت فلسطینیان بمب‌های صوتی، گلوله و گاز اشک‌آور شلیک کردند.

همچنین منابع محلی از مقابله مبارزان مقاومت با صهیونیست‌ها در جریان یورش به نابلس خبر دادند.

منابع پزشکی اعلام کردند، در درگیری‌های شب گذشته در نابلس "احمد عاطف دراغمه" جوان فلسطینی (۲۳ ساله) به شهادت رسید و دست‌کم پنج تن دیگر نیز مجروح شدند. با شهادت دراغمه، شمار شهدای فلسطینی از ابتدای سال جاری تاکنون به ۲۲۴ تن افزایش یافت.

مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین گزارش داد، اسماعیل رضوان از رهبران جنبش حماس اعلام کرد: به روح شهید قهرمان احمد عاطف دراغمه که در جریان حمله اشغالگران به شهر نابلس به شهادت رسید، درود می‌فرستیم. همچنین به مقاومت و پیروان آن در نابلس، جنین و کرانه باختری درود و سلام می‌فرستیم. خون شهدا هرگز هدر نخواهد رفت و مانند سوخت برای ادامه راه مقاومت بوده و لعنت ابدی را برای اشغالگران صهیونیست به دنبال خواهد داشت.

رضوان از مقاومت و اهالی کرانه باختری خواست در واکنش به این جنایت و دفاع از مقدسات و مسجد الاقصی سطح تنش و درگیری با اشغالگران را افزایش دهند.

جنبش جهاد اسلامی فلسطین نیز تاکید کرد: خون‌های ریخته شده شهدا موجب افزایش انتفاضه و خیزش مقاومت فزاینده ما است که دست بسته در برابر جنایات اشغالگر و شهرک‌نشینانش نخواهیم ایستاد.

همچنین، جنبش مقاومت مردمی فلسطین گفت، ملت فلسطین عزم خود را برای ادامه راه جهاد، مقاومت و افزایش رویارویی و درگیری با دشمن تا تحقق آرمان‌های خود، آزادی و استقلال فلسطین و نابودی دشمن جزم کرده است.

همچنین محمد اشتیه، نخست وزیر تشکیلات خودگردان فلسطین از فدراسیون بین‌المللی فوتبال (فیفا) خواست تا جنایت ترور بازیکن فوتبال در نابلس را محکوم و مجرمین را مجازات کند. اشتیه از نهادهای حقوقی بین‌المللی خواست تا به مسئولیت خود در قبال کشتارهای مردم فلسطین، مجازات مجرمین و سپردن آنها به دستگاه قضا عمل کنند.