|

زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی‌ها می‌خندند

رئیس‌جمهور اوکراین گفت: آمریکا باید به ما بیشتر اعتماد کند. بدون این چراغ سبز، دیگر متحدان مثل بریتانیا شاید به اوکراین اجازه ندهند از تسلیحات دوربرد استفاده کنند. به ما باور داشته باشید، ما باید پاسخ دهیم. آنها چیزی جز زور نمی‌فهمند. ما اولین و آخرین هدف نیستیم.

زلنسکی: نیروهای روسیه به اوکراینی‌ها می‌خندند

به گزارش شبکه شرق، رئیس‌جمهور اوکراین گفت تاخیر «جو بایدن» در تایید استفاده از تسلیحات غربی علیه مواضعی در روسیه باعث شده تا نیروهای این کشور به اوکراین «بخندند» و مردمش را «شکار» کنند.

ایالات متحده پنجشنبه در اقدامی نمادین و هم‌چنین برای اولین بار اعلام کرد که اجازه خواهد داد برخی از تسلیحات ساخت آمریکا توسط ارتش اوکراین برای هدف‌گیری مواضعی در داخل روسیه استفاده شود. دو مقام آمریکایی گفتند، بایدن به طور مخفیانه به اوکراین اجازه استفاده از سلاح‌های آمریکایی برای حمله به داخل روسیه را داده است.

به گفته مقامات آمریکایی، گرچه این تصمیم بسیار نمادین است و مورد استقبال اوکراین قرار گرفته است، اما این تصمیم تنها در مورد برخی از تسلیحات ارائه شده توسط ایالات متحده و تنها در یک زمینه اعمال می‌شود؛ منطقه «خارکیف» واقع در شمال شرقی اوکراین، جایی که روسیه سه هفته پیش یک حمله گسترده را آغاز کرد.

به نقل از ایسنا یک مقام آمریکایی به ان‌بی‌سی نیوز گفت اوکراین مجاز خواهد بود از انواع خاصی از سلاح‌ها برای حمله به نیروهای روسی که آماده حمله در نزدیکی مرز هستند، استفاده کند، اما اوکراین همچنان از استفاده از تسلیحات دوربردی مانند «اتکمز» برای حمله به عمق روسیه منع خواهد شد.

«ولودیمیر زلنسکی» رئیس‌جمهور اوکراین در مصاحبه‌ای بلند بالا با روزنامه گاردین گفت: «دوگانگی کاخ سفید جان‌های بسیاری را گرفته است و از رئیس‌جمهور ایالات متحده می‌خواهم بر نگرانی‌های همیشگی خود مبنی بر احتمال وقوع تنش هسته‌ای با مسکو غلبه کند.»

او طی این مصاحبه صراحتا اعلام کرد به «تسلیحات دوربرد قدرتمندی» احتیاج دارد تا بتواند مواضعی را علیه خاک روسیه هدف قرار دهد؛ خط قرمزی که کاخ سفید با آن مخالفت کرده است.

زلنسکی افزود: «آمریکا باید به ما بیشتر اعتماد کند. بدون این چراغ سبز، دیگر متحدان مثل بریتانیا شاید به اوکراین اجازه ندهند از تسلیحات دوربرد استفاده کنند. به ما باور داشته باشید، ما باید پاسخ دهیم. آنها چیزی جز زور نمی‌فهمند. ما اولین و آخرین هدف نیستیم.»

 

منبع: ایسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها