|

تلگراف: ترامپ طرح پایان جنگ اوکراین را آماده کرده است

برخی منابع آگاه به تلگراف گفتند ترامپ طرحی مفصل برای چایان دادن به جنگ آماده کرده اما تا زمان انتخابات ریاست‎جمهوری فاش نخواهد شد

تلگراف: ترامپ طرح پایان جنگ اوکراین را آماده کرده است

به گزارش شبکه شرق، یک روزنامه انگلیسی به نقل از منابع ناشناس نزدیک به رئیس‌جمهور پیشین آمریکا گزارش کرده است که دونالد ترامپ طرح مفصلی را برای حل مسالمت‌آمیز درگیری‌های اوکراین آماده کرده است.

برخی منابع آگاه مدعی شده‌اند که علی‌رغم آن‌که ترامپ یک طرح مفصل برای پایان دادن به جنگ اوکراین آماده کرده است، تا زمان انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا در نوامبر ۲۰۲۴، این طرح را فاش نخواهد کرد.

این منابع در این خصوص گفتند «طرحی وجود دارد، اما قرار نیست درباره آن با شبکه‌های خبری صحبت کند، زیرا آن‌وقت تمام اهرم‌ها را از دست می‌دهد».

این منابع ادامه دادند که در عوض، ترامپ قرار است بر پیام کوتاه "پایان دادن به جنگ اوکراین" تمرکز کند تا از این طریق بتواند نظر آمریکایی‌ها را برای رأی دادن به خود جلب کند.

در پایان ماه آوریل (ماه گذشته میلادی)، ترامپ در مصاحبه با نشریه آمریکایی تایم تصریح کرده بود که به اوکراین کمک نخواهد کرد مگر آن‌که متحدان اروپایی، کمک به اوکراین را با واشنگتن هم‌سطح کنند.

وی تصریح کرده بود که در صورتیکه کمک به اوکراین به صورت وام باشد و هدیه نباشد، با آن مخالف نخواهد بود.

 

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها