|

اوکراین:

اگر کمک‌های آمریکا نرسد، مجبوریم عقب‌نشینی کنیم

رئیس‌جمهور اوکراین اعلام کرد: اگر بسته کمک تسلیحاتی از سوی ایالات متحده ارائه نشود، این بدان معناست که ما نه پدافند هوایی، نه موشک‌های پاتریوت، نه تجهیزات پارازیت الکترونیکی و نه گلوله‌های توپخانه ۱۵۵ میلی‌متری خواهیم داشت. این یعنی ما قدم به قدم عقب‌نشینی خواهیم کرد.

 اگر کمک‌های آمریکا نرسد، مجبوریم عقب‌نشینی کنیم

به گزارش شبکه شرق، ولودیمیر زلنسکی رئیس جمهوری اوکراین گفت که اگر کمک‌های نظامی آمریکا به کی‌یف نرسد، ارتش کشورش مجبور خواهد شد در مقابل روسیه عقب‌نشینی کند.

زلنسکی در مصاحبه‌ای با واشنگتن‌پست که جمعه شب منتشر شد، اظهار کرد: اگر حمایت آمریکا نباشد یعنی اینکه سامانه دفاع هوایی، موشک‌های پاتریوت و مختل‌کننده‌های تسلیحات الکترونیکی و گلوله‌های ۱۵۵ میلیمتری توپ نداریم.

وی افزود: این به معنای عقب‌نشینی قدم به قدم ما، با گام‌های کوچک خواهد بود. باید تلاش‌کنیم که راهی برای جلوگیری از عقب‌نشینی پیدا کنیم.

در همین حال، الکساندر سیرسکی که به تازگی به ریاست ستاد مشترک ارتش اوکراین منصوب شد، گفت: روسیه شش برابر نیروهای اوکراینی در خط مقدم قدرت آتش دارد و این برتری قدرت نظامی باعث تلفات نیروها و از دادن مواضع ما می‌شود.

اوکراین از کنگره آمریکا خواسته است تا بسته کمک نظامی ۶۰ میلیارد دلاری برای کی یف را تصویب کند.

لوید آستین وزیر دفاع آمریکا در حالیکه ارائه بسته‌های کمکی واشنگتن به کی‌یف به علت مخالفت کنگره به بن بست رسیده، گفت که ایالات متحده اجازه نخواهد داد اوکراین در جنگ شکست بخورد.

مجلس نمایندگان تحت کنترل جمهوریخواهان کمک ۶۰ میلیارد دلاری به اوکراین را مسدود کرده و دولت جو بایدن هشدار داده است که بسته اخیر ۳۰۰ میلیون دلاری تنها چند هفته دوام خواهد آورد.

وزیر دفاع آمریکا گفت: ما مصمم هستیم تا منابع مورد نیاز اوکراین را برای مقاومت در برابر تجاوزات روسیه فراهم کنیم.

واشنگتن هفته گذشته از یک بسته ۳۰۰ میلیون دلاری کمک به اوکراین خبر داد، اما آستین گفت که این کمک تنها به دلیل صرفه جویی در خریدهای اخیر امکان پذیر شد.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها