|

کمک ۲۰۰ میلیون یورویی فرانسه به اوکراین

وزیر دفاع فرانسه برنامه دارد ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر به بسته‌های حمایتی خود به اوکراین اضافه کند.

کمک ۲۰۰ میلیون یورویی فرانسه به اوکراین

به گزارش شبکه شرق، وزیر دفاع فرانسه اعلام کرد در ادامه سیاست های حمایتی از اوکراین این کشور قصد دارد ۲۰۰ میلیون یورو جهت خریداری تجهیزات نظامی اختصاص دهد.

 «سباستین لکورنو»، وزیر دفاع فرانسه برنامه دارد ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر به بسته‌های حمایتی خود به اوکراین اضافه کند.

روزنامه کی‌یف ایندیپندنت در این باره گزارش داد که این حمایت‌های اضافی ارتش اوکراین را قادر می‌سازد به خریداری تجهیزات نظامی فرانسه ادامه دهد.

لکورنو در یک سخنرانی در مجمع ملی فرانسه گفت «شما به لایحه‌ای رای دادید که ۲۰۰ میلیون یوروی دیگر به حمایت‌های مالی اوکراین اختصاص می‌دهد. این موضوع همچنین ما را قادر می‌سازد که به راهبرد جدیدی در زمینه تهیه تجهیزات جدید برای ارتش اوکراین روی بیاوریم.»

 

این مبلغ اضافی تخصیص‌یافته بخشی از لایحه بودجه‌ای خواهد بود که هشتم نوامبر (امروز) به بحث گذاشته خواهد شد.

 

پارلمان فرانسه در ژوئیه ۲۰۲۳ با افزایش بودجه دفاعی تا ۲۰۳۰ موافقت کرد که تا حدی در پاسخ به «تجاوزات و خصومت روسیه» انجام شد. هزینه‌های دفاعی افزایش یافته فرانسه شامل حمایت نظامی جاری از اوکراین نیز می‌شود.

 «ورنه کارون» قدیمی‌ترین کارخانه تسلیحات‌سازی فرانسه ششم نوامبر اعلام کرد که در زمینه تامین تسلیحات برای اوکراین، از جمله ۱۰ هزار تفنگ تهاجمی قرارداد بسته است. این شرکت گفت که این قرارداد «مشروط به تامین مالی لازم آن است که با بودجه فرانسه و اوکراین انجام می‌شود.»

 

لکورنو در ششم نوامبر به مجمع ملی گفت که جنگ اوکراین «جنگی است که نباید به آن بی‌توجه باشیم.»

 

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها