|

وقوع انفجار در کی‌یف و چند شهر اوکراین

پس از گذشت چند ماه آرام در کی‌یف، رسانه‌ها از وقوع چندین انفجار امروز در مرکز این شهر و فعال شدن سامانه پدافند هوایی اوکراین در این شهر خبر می‌دهند.

وقوع انفجار در کی‌یف و چند شهر اوکراین

به گزارش ایرنا، پس از گذشت چند ماه آرام در کی‌یف، رسانه‌ها از وقوع چندین انفجار امروز در مرکز این شهر و فعال شدن سامانه پدافند هوایی اوکراین در این شهر خبر می‌دهند. برخی رسانه های اوکراین از تداوم این انفجارها و قطع برق کل شهر خبر داده اند.

رسانه‌های اوکراینی این انفجارها را ناشی از حملات موشکی سنگین روسیه به مرکز شهر کی‌یف اعلام کرده‌اند.

دست کم صدای سه انفجار در این شهر شنیده شده و همچنین سامانه پدافند هوایی کی‌یف فعال شده است. ویتالی کلیچکو شهردار کی‌یف وقوع انفجارها در مرکز این شهر را تایید کرده است.

هنوز گزارشی از خسارت‌ و تلفات احتمالی این انفجار منتشر نشده است.

این انفجارها یک روز پس از آنکه ولادیمیر پوتین رییس‌جمهوری روسیه حادثه انفجار در پل کرچ کریمه را تروریستی خواند و اوکراین را مسئول آن دانست رخ می‌دهد.

یک مقام وزارت کشور اوکراین گفت که یکی از موشک‌ها در خیابانی که دفتر سرویس امنیتی اوکراین (SBU) در آن قرار دارد و در نزدیکی دفتر ولودمیر زلنسکی رییس‌جمهوری اوکراین به زمین اصابت کرده است.

در همین حال ریا نووستی از وقوع چند انفجار در شهر لویو واقع در غرب کی‌یف خبر داد.

رسانه‌های اوکراینی نیز گزارش دادند: بیش از ده‌ها موشک در بخش‌های مختلف آسمان اوکراین مشاهده می‌شود.

در این میان رسانه‌های اوکراین از انفجار در شهرهای ژیتومیر،ترنوپل و خملنیتسکی گزارش دادند.

همچنین شهردار کی‌یف از توقف حرکت متروها در کی‌یف خبر داد و گفت، در صورت نیاز از ایستگاهای قطارهای زیرزمینی به عنوان پناهگاه استفاده خواهد شد.