|
کدخبر: 847909

زلنسکی: ارتش ما چیزی دارد که برملا نمی‌کنم

رئیس جمهور اوکراین اعلام کرد که چیزی در اختیار ارتش این کشور قرار داده شده است که آن را برملا نمی کند.

«ولودیمیر زلنسکی» در سخنرانی شب گذشته خود اعلام کرد که روز گذشته از خطوط مقدم نیروهای اوکراینی در منطقه دونباس (شامل دونتسک و لوهانسک) بازدید کرده است.

«زلنسکی» با اشاره به دیدار روز یکشنبه خود با نیروهای ارتش اوکراین در خطوط مقدم در شرق، بدون اعلام جزئیات، اعلام کرد که چیزی در اختیار ارتش این کشور قرار داده شده است که آن را برملا نمی کند.

به گزارش سی ان ان زلنسکی در این باره گفت: ما در لیسیچانسک و سولدار بودیم.

اشاره وی به مناطقی است که درگیری ها شدید در آنها در جریان است.

رئیس جمهور اوکراین افزود: من به همه کسانی که ملاقات کردم، با آنها دست دادم، ارتباط برقرار کردم و حمایت کردم، افتخار می کنم. چیزی برای ارتش چیزی آورده شده است، اما من جزئیات آن را بیان نمی کنم و من نیز چیزی از آنها برای شما آوردم که مهم است: اعتماد به نفس و قدرت.

شامگاه جمعه نیز زلنسکی در یک سخنرانی ویدئویی گفته بود: پیروزی از آن ما خواهد بود.

اظهارات وی در پی آن بیان شده بود که نیروهای اوکراینی مدعی شدند که حدود ۲۰ درصد از اراضی را که از زمان عملیات روسیه در «سیویرو دونتسک» از دست داده بودند، پس گرفته اند.

این در حالی است که همزمان با تشدید درگیری ها در شرق اوکراین، کشورهای غربی از جمله آمریکا و انگلیس تصمیم گرفته اند تا سامانه های پرتاب موشک بردبلند را به اوکراین ارسال کنند. اسپانیا نیز می خواهد اوکراین را به موشک های ضدهوایی مجهز نماید.

مسکو نیز ضمن تکرار هشدارهای قبلی در این رابطه گفته است که نابودی این تسلیحات برای روسیه بسیار آسان خواهد بود.