|

از نگاه سایت فرانسوی؛

شانس خوب تیم ملی برای صعود از گروه جام جهانی

یک سایت فرانسوی شانس خوبی برای تیم ملی فوتبال ایران برای راهیابی به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر قائل است.

شانس خوب تیم ملی برای صعود از گروه جام جهانی

تیم ملی فوتبال ایران در فاصله دو ماه مانده به آغاز مسابقات جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و در آستانه ششمین حضورش در این تورنمنت معتبر، خود را آماده رویارویی با تیم‌های انگلیس، ولز و آمریکا در گروه B این رقابت‌ها می‌کند. سایت «وی اسپورت» فرانسه در گزارشی به بررسی وضعیت تیم تحت‌هدایت کارلوس کی‌روش که اخیراً جانشین دراگان اسکوچیچ شده، پرداخته است.

در این گزارش آمده است؛ ایران با قرار گرفتن در گروه انگلیسی‌زبان با تیم‌های انگلیس، آمریکا و ولز، شانس خوبی در گروه B دارد، به همین دلیل، شاگردان کی‌روش نباید در اولین بازی خود مقابل انگلیس شکست بخورند. ایران چهار روز پس از این دیدار به مصاف فینالیست نگون‌بخت یورو ۲۰۲۰ یعنی ولز می‌رود، دیداری سرنوشت‌ساز در راهیابی به مرحله یک‌هشتم نهایی جام جهانی. در نهایت ایران مرحله گروهی را با تقابل با آمریکا به پایان می‌رساند، دیداری ویژه‌ با توجه به تنش‌های سیاسی بین دو ملت.

کارلوس کی‌روش برای جام جهانی ۲۰۲۲ باید به همان بازیکنان سال ۲۰۱۸ تکیه کند. بنابراین سرنوشت تیم ملی به عملکرد مهدی طارمی، سردار آزمون یا حتی سامان قدوس بستگی دارد. کی‌روش مانند هر جایی که می‌رود، باید برنامه تاکتیکی خود را تغییر دهد.

چه جاه‌طلبی‌هایی برای ایران وجود دارد؟ جدا از انگلیس، به نظر نمی‌رسد سطح تیم ایران به طور جبران‌ناپذیری از ولز یا آمریکا پایین‌تر باشد. برخلاف این دو تیم، ایرانی‌ها در این رقابت زندگی کرده‌اند. تیم ملی که در جام جهانی ۲۰۱۸ تا آستانه ثبت یک موفقیت پیش رفت و با اختلاف ناچیزی پس از تیم‌های اسپانیا و پرتغال در جایگاه سوم گروه به کار خود پایان داد، برای اولین بار در تاریخ خود مشتاق است تا به مرحله یک‌هشتم نهایی راه یابد. برای این کار مردان کی‌روش در تقابل مقابل آمریکا و ولز غافل نخواهند شد. به نظر می‌رسد ایران با ترکیب طارمی و آزمون ترکیب منسجم‌تری در خط حمله نسبت به دو رقیب خود دارد.

در پایان این گزارش با اشاره به بازیکنی که باید بازی او را در ترکیب تیم ملی در جام جهانی ۲۰۲۲ دید، آمده است؛ سردار آزمون که دوره سختی را بایرلورکوزن (۲ گل‌زده در ۲۴ بازی) سپری می‌کند، در پاییز امسال و در جام جهانی فرصت بزرگی برای احیای مجدد خود خواهد داشت. با مربی‌ای که به او اعتماد دارد، مهاجم بایرلورکوزن یکی از مهره‌های خط حمله ایران خواهد بود. اگر سردار آزمون در اوج خود باشد، به خوبی می‌تواند به ایران برای رسیدن به مرحله یک‌شانزدهم نهایی جام جهانی برای اولین بار کمک کند.