|

خبر مهم درباره ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان

جزئیات ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب‌های درسی اعلام شد.

خبر مهم درباره ثبت‌نام کتاب‌های درسی دانش‌آموزان

به گزارش شبکه شرق، مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان گفت: ثبت سفارش کتاب‌های درسی اول، هفتم و دهمی‌ها از فردا آغاز می‌شود.

رسول شیدایی،  مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب‌های درسی پایه اول ابتدایی، آمادگی یک استثنایی، اول یک استثنایی و اول مقدماتی استثنایی، پایه‌های هفتم و دهم از فردا آغاز و تا نهم شهریور ادامه دارد، گفت: دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموزان صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد کتاب‌ها هستند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با اشاره به اینکه ثبت سفارش کتاب‌های درسی پایه‌های اول، هفتم و دهم از فردا آغاز می‌شود، گفت: ثبت سفارش گروهی و انفرادی کتاب‌های درسی پایه اول ابتدایی، آمادگی ۱ استثنایی، اول ۱ استثنایی و اول مقدماتی استثنایی، هفتم و دهم از فردا آغاز و تا نهم شهریور ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با توضیح اینکه به‌منظور تسهیل دسترسی دانش‌آموزان به کتاب‌های درسی، ثبت سفارش کتاب‌ها از طریق پنجره ملی خدمات دولت هوشمند به آدرس my.gov.ir یا پنجره واحد خدمات الکترونیک وزارت آموزش و پرورش my.medu.ir یا سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی www.irtextbook.ir و برابر جدول تقویم زمانی پیوست انجام می‌شود، افزود: کتاب‌های درسی، بر اساس سفارشات ثبت‌شده در سامانه، توزیع می‌شود.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان با بیان اینکه مدارس موظفند با ورود به سامانه فروش و توزیع مواد آموزشی، نسبت به ثبت سفارش گروهی کتاب‌های درسی دانش‌آموزان اقدام کنند، ادامه داد: دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز از رجوع به کافی‌نت‌ها پرهیز کنند و در صورت تمایل می‌توانند از طریق سامانه مذکور نسبت به ثبت سفارش انفرادی اقدام کنند و برای ورود به سامانه کد ملی دانش‌آموز، نام کاربری و شش رقم سمت راست شماره سریال شناسنامه دانش‌آموز، «رمز عبور» ورود به سامانه است.

شیدایی با اشاره به اینکه کتاب‌های درسی دانش‌آموزان تمامی دوره‌های تحصیلی، از طریق مدرسه محل تحصیل آنان که در سفارش دانش‌آموز قید شده است، توزیع می‌شود گفت: دانش‌آموز یا اولیای دانش‌آموز صرفاً موظف به پرداخت هزینه کتاب درسی برابر با قیمت پشت جلد هستند و دریافت هرگونه وجه اضافی ممنوع و پیگرد قانونی دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان همدان اظهار کرد: دانش آموزان اتباع باید به جای کد ملی، کد اتباع در سامانه سیدا و به جای شماره سریال شناسنامه، ۶ رقم یک (۱۱۱۱۱۱) وارد کنند.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها