|

پیش‌بینی وقوع رگبارهای شدید در نیمه شمالی کشور امروز 2 تیر 1403

کارشناس هواشناسی اعلام کرد: امروز و فردا در آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل،زنجان، قزوین، البرز، بخش‌های شمالی تهران و ارتفاعات و دامنه در مازندران و سمنان در ساعات بعدازظهر رگبارهای شدید در حد سیلابی شدن مسیل‌ها پیش‌بینی شده است.

پیش‌بینی وقوع رگبارهای شدید در نیمه شمالی کشور امروز 2 تیر 1403

به گزارش شبکه شرق، اداره کل هواشناسی استان تهران نسبت به وقوع رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید در برخی نقاط پایتخت و دیگر مناطق این استان هشدار داد.

براساس تحلیل الگوهای همدیدی و بررسی نقشه‌های پیش‌یابی آسمان استان تهران طی پنج روز آینده کمی تا قسمتی ابری، در ساعات بعد از ظهر و شب (شنبه) همراه با افزایش ابر و افزایش سرعت وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

طی این مدت در برخی مناطق به‌ویژه نیمه شمالی و ارتفاعات استان، در ساعات بعد از ظهر و شب گاهی رگبار و رعدوبرق و وزش باد شدید لحظه‌ای، در نواحی مستعد بارش تگرگ و در پاره‌ای نقاط به ویژه نیمه جنوبی و غرب استان در بعضی ساعات وزش باد شدید گاهی همراه با گرد و خاک و کاهش موقت کیفیت هوا مورد انتظار است.

بر اساس اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ورامین با بیشینه دمای ۳۸ درجه سانتی‌گراد گرم‌ترین ایستگاه استان در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

آسمان تهران فردا (۳ تیرماه) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر، با احتمال رگبار و رعد و برق، گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۲۴ و حداکثر دمای ۳۶ درجه سانتی‌گراد و طی ‌دوشنبه (۴ تیر ماه) کمی ابری، به‌تدریج افزایش ابر با احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد، گاهی افزایش باد با حداقل دمای ۳۵ و حداکثر دمای ۲۵ درجه سانتی‌گراد پیش‌بینی می‌شود.

 

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها