|

آخرین وضعیت حجاج ایرانی در حج تمتع ۱۴۰۳؛

درگذشت ۵ زائر ایرانی در مکه و مدینه

۵ زائر ایرانی حج تمتع، در مکه و مدینه جان باختند.

درگذشت ۵ زائر ایرانی در مکه و مدینه

به گزارش شبکه شرق، رئیس جمعیت هلال‌احمر گفت: تاکنون و در ایام حج تمتع سال ۱۴۰۳، در مکه و مدینه، پنج زائر جان خود را از دست داده‌اند.

آخرین وضعیت زائران ایرانی در ایام حج تمتع اعلام شد. 

پیرحسین کولیوند، رئیس جمعیت هلال‌احمر در جریان بازدید از روند ارائه خدمات درمانی در بیمارستان صحرایی هلال احمر در عرفات گفت: زائران ایرانی صبح روز گذشته، برای انجام اعمال خود در صحرای عرفات حاضر شدند.

او ادامه داد: کاروان وقوف اضطراری شامل زائران ناتوان و یا افرادی که در بیمارستان‌های عربستان عمل جراحی انجام داده‌اند نیز، با کمک کادر درمان برای انجام اعمال حج، در صحرای عرفات حضور پیدا کردند.

کولیوند درباره میزان خدمات ارائه‌شده به زائران در روز عرفه اعلام کرد: در مجموع، ۵ هزار و ۱۷۳ ویزیت تخصصی، ۵ هزار و ۱۷۴ نسخه، ۱۴۰۴ مورد تزریق، ۴۷۸ مورد پانسمان، ۱۸۳ مورد تست قند و فشار خون، ۳۶۳ مورد تزریق سرم و ۴۴ مورد هم در درمانگاه‌ها خدمات بستری داشتیم.

رئیس جمعیت هلال‌احمر با بیان اینکه در مجموع مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر در درمانگاه‌ها، مکاتب و بیمارستان صحرایی خود در صحرای عرفات، ۱۲ هزار و ۸۱۹ مورد خدمات ارائه کرده است، افزود: تاکنون و در ایام حج در مکه و مدینه، ۵ زائر جان خود را از دست داده‌اند.

گفتنی است؛ زائران ایرانی در دیدار با رئیس جمعیت هلال‌احمر در مراکز درمانی این جمعیت در صحرای عرفات، از خدمات درمانی هلال‌احمر کشورمان قدردانی کردند.

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها