|

ماجرای درگیری و قمه‌کشی در پاساژ گلستان شهرک غرب تهران چیست؟/ ویدئو

ویدئویی از درگیری چند جوان قمه به دست و قمه‌کشی در پاساژ گلستان شهرک غرب تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده که واکنش‌های فراوانی را به همراه داشته است.

ماجرای درگیری و قمه‌کشی در پاساژ گلستان شهرک غرب تهران چیست؟/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ، از دستگیری عاملان قمه‌کشی در پاساژ گلستان شهرک غرب خبرداد.

سرهنگ سعید راستی، معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ در این‌باره گفت:‌ چند روز پیش، ویدئویی از درگیری چند جوان قمه به دست، در مجتمع تجاری گلستان شهرک غرب تهران در شبکه‌های اجتماعی منتشر شد؛ موضوعی که البته پلیس پایتخت پیش از انتشار ویدیو و از همان دقایق اولیه وقوع رسیدگی به آن را در دستورکار خود قرار داده بود.

او در توضیح جزئیات این پرونده گفت: چند شب پیش، حدود ساعت 23، یک جوان ۲۱ ساله قمه به دست، همراه با دو دوست دیگر خود به پاساژ گلستان در شهرک غرب حمله کرده و با بیان الفاظ رکیک، باعث ایجاد رعب و وحشت در میان مردم شدند. در همین راستا، پلیس امنیت رسیدگی به موضوع را در دستورکار خود قرار داد و سرانجام با دستور قضایی، این متهم قمه به دست، روز گذشته، دستگیر شد و برای بازسازی صحنه به مجتمع گلستان برده شد.

معاون عملیات پلیس اطلاعات تهران بزرگ با اشاره به سوابق متهم دستگیرشده، گفت: این متهم سابقه‌دار است و پیش از این نیز، هشت جرم دیگر مانند درگیری، چاقوکشی و مشارکت در نزاع دسته جمعی مرتکب شده است. دو هم‌دست دیگر این فرد که ۱۸ و ۱۹ ساله بودند نیز دستگیر و پس از تشکیل پرونده برای ادامه روند رسیدگی به جرم روانه دادسرا شدند. 

ماجرای قمه‌کشی در پاساژ گلستان شهرک غرب چه بود؟

نگهبان این مجتمع تجاری در همین خصوص گفت: چند شب پیش، ساعت از ۱۱ شب گذشته بود و ما می خواستیم پاساژ را تعطیل کنیم که ناگهان این سه نفر وارد شدند. این افراد، بدون داشتن هیچگونه طرف خاصی برای دعوا با هدف برهم زدن آرامش، اقدام به دادوبیداد، فحاشی و ترساندن مردم با قمه کردند.

این متهم در پاسخ به این پرسش که علت این اقدامات چه بوده است؛ می‌گوید: یکی از دوستانم با فردی دعوایش شده بود و قرار بود آن شب ما هم برویم دعوا، ما می‌خواستیم خودمان را بین هم‌سن‌وسال‌های‌مان، گنده نشان دهیم؛ به همین دلیل این کارها را انجام دادیم تا از ما بترسند. 

او ارتکاب به جرایم مختلف مانند درگیری را از ۱۵ سالگی آغاز کرده و تاکنون چندبار به زندان نیز افتاده است. این متهم در بازسازی صحنه گفت که پشیمان است و دیگر این اعمال مجرمانه را تکرار نمی‌کند.

در پایان بازسازی این صحنه جرم، مردم و کسبه این مجتمع تجاری از پلیس برای دستگیری این اراذل و اوباش تشکر و قدردانی کردند. 

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها