|

آخرین مهلت انتخاب رشته‌ در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳

آخرین انتخاب رشته‌های تحصیلی در کنکور ارشد سال ۱۴۰۳، اعلام شد.

آخرین مهلت انتخاب رشته‌ در کنکور کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۳

به گزارش شبکه شرق، فرصت انتخاب رشته‌های تحصیلی در کنکور کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، ساعت ۲۴ امروز «یکشنبه، ۲۰ خرداد ماه ۱۴۰۳» به پایان می‌رسد.

فرآیند انتخاب رشته‌های تحصیلی در آزمون ورودی کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، از «۱۲ خرداد ماه» آغاز شده است و با تمدید مهلت، این فرصت ساعت ۲۴ امروز «یکشنبه، ۲۰ خرداد ماه» به پایان می‌رسد.

آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، جمعه «۴ اسفندماه ۱۴۰۲»، با رقابت بیش از ۴۷۶ هزار و ۹۶ نفر برگزار شد. نتایج اولیه آزمون ورودی مقطع کارشناسی‌ارشد ناپیوسته سال ۱۴۰۳، از روز ۸ خرداد ماه، در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.org منتشر شد.

از میان ۴۷۶ هزار و ۹۶ نفر داوطلب آزمون، ۳۶۶ هزار و ۲۵۹ نفر مجاز به انتخاب رشته شده‌اند.

نکات مهم در انتخاب رشته کنکور ارشد

آن دسته از افرادی که بر اساس محتوای کارنامه مذکور مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی در این آزمون شده‌اند، لازم است مطابق مفاد این اطلاعیه نسبت به دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) و همچنین تکمیل فرم انتخاب رشته‌های اینترنتی خود در موعد مقرر اقدام کنند.

دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی (شماره ۲) این آزمون شامل شرایط، ضوابط و ظرفیت پذیرش رشته‌ها از روز جمعه ۱۱ خرداد ۱۴۰۳ در درگاه اطلاع‌رسانی سازمان ملی سنجش و ارزشیابی نظام آموزش کشور منتشر شده است. همچنین اصلاحات دفترچه انتخاب رشته ۱۶ خرداد منتشر شده است.

داوطلبان مجاز می‌توانند با وارد کردن اطلاعات کارت اعتباری، شماره شناسنامه یا کد رهگیری که در پایان ثبت‌نام اولیه توسط سیستم به متقاضی داده شده است (درج این اطلاعات برای ورود به برنامه انتخاب رشته ضروری است) نسبت به ثبت کدرشته محل‌های انتخابی (حداکثر تا ۱۰۰ کدرشته‌محل) و تکمیل فرم مذکور اقدام کنند.

پس از تایید نهایی رشته‌های انتخابی توسط متقاضی، رسید توسط سیستم در اختیار وی قرار داده خواهد شد، در غیر این صورت، انتخاب رشته آنان تکمیل نشده است.

داوطلبان مجاز و علاقمند به انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد اسلامی باید به درگاه اطلاع رسانی مرکز آزمون این دانشگاه مراجعه کنند.

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها