|

زمان افزایش نرخ جریمه رانندگی و مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی در ۱۴۰۳/ جدول

رئیس پلیس راهور فراجا جزئیات زمان افزایش نرخ جرایم راهنمایی و رانندگی و مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی در سال ۱۴۰۳ را اعلام کرد.

زمان افزایش نرخ جریمه رانندگی و مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی در ۱۴۰۳/ جدول

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس راهور فراجا از ابلاغ مبلغ جدید جریمه‌های رانندگی از سوی دولت خبر داد و گفت که نرخ‌های جدید، از ابتدای تیرماه، اجرایی می‌شود.

سردار سید تیمور حسینی، رئیس پلیس راهور فراجا درباره جزئیات افزایش مبلغ جریمه‌های رانندگی گفت: هر مصوبه هیات دولت که علاوه بر تکلیف برای دستگاه‌های دولتی برای مردم هم تکلیفی را ایجاد کند، حتما باید در روزنامه رسمی هم منتشر شود؛ پس از آن، مصوبه هیات دولت بعد از ۱۵ روز قابلیت اجرا دارد.

او ادامه داد: افزایش مبلغ جرایم راهنمایی و رانندگی هم از سوی سرپرست محترم ریاست جمهوری برای اجرا ابلاغ شده و احتمالا در همین یکی، دو روز نیز در روزنامه رسمی منتشر می‌شود؛ از این رو، احتمالا از اوایل تیرماه جریمه‌های رانندگی با مبلغ جدید اعمال خواهد شد.

به گفته رئیس پلیس راهور فراجا، سامانه اجراییات پلیس باید با نرخ‌های جدید جریمه رانندگی به‌روزرسانی شود که این اقدام درحال انجام است.

حسینی افزود: جریمه‌ها شامل ۱۷۴ تخلف است که به سه دسته «کلانشهرها، مراکز استان‌ها، جاده‌های بین شهری و مناطق آزاد صنعتی-تجاری»، «سایر شهرها» و «روستا‌ها و راه‌های روستایی» تقسیم می‌شود.

او ادامه داد: همچنین میزان افزایش مبلغ جرایم رانندگی نیز در مورد تمام تخلفات یکسان نیست و به عنوان مثال جریمه عبور از چراغ قرمز در مراکز استان‌ها ۴۰۰ هزار تومان است. جریمه سرعت غیرمجاز نیز از برحسب میزان سرعت از ۱۰۰ هزارتومان تا ۵۰۰ هزار تومان است.

رئیس پلیس راهور فراجا همچنین گفت که افزایش مبلغ جریمه‌ها تاثیر زیادی در کاهش وقوع تصادفات دارد و می‌تواند تا حد زیادی در کاهش آمار مرگ‌و‌میر بر اثر تصادفات موثر باشد.

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی


 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

 

جریمه رانندگی

جریمه رانندگی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها