|

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره کارت ورود به جلسه و حوزه امتحانات نهایی

با بروز اختلال در روند توزیع کارت ورود به جلسه امتحانات نهایی دانش‌آموزان، وزارت آموزش و پرورش یک اطلاعیه صادر کرد.

اطلاعیه وزارت آموزش و پرورش درباره کارت ورود به جلسه و حوزه امتحانات نهایی

به گزارش شبکه شرق، بسیاری از دانش‌آموزان از اینکه باید چند روز مانده به امتحانات نهایی، دغدغه گرفتن کارت ورود به جلسه را داشته باشند، ناراحت و نگران هستند.

خرداد، ماه امتحانات در حالی از سه روز دیگر آغاز می‌شود که به دلیل اختلال در سامانه‌های وزارت آموزش و پرورش، بسیاری از دانش‌آموزان متقاضی شرکت در امتحانات نهایی، موفق به دریافت کارت ورود جلسه نشدند. کارت ورود به جلسه علاوه بر احراز هویت دانش‌آموزان است؛ حاوی اطلاعات محل آزمون است.

به همین دلیل نداشتن کارت ورود به جلسه آزمون، بسیاری از دانش‌آموزان را نگران کرده است.

محسن زارعی، رئیس مرکز ارزشیابی و تضمین کیفیت نظام آموزش‌وپرورش، روز گذشته «جمعه» گفته بود: دانش‌آموزان نگران دریافت کارت ورود به جلسه آزمون نباشند و برای امتحانات آماده شوند.

او با بیان اینکه امکان دریافت کارت ورود به جلسه تا یک ساعت قبل آزمون وجود دارد، گفت: اگر دانش‌آموزی نتواند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کند، راه‌حل جایگزین برای احراز هویت پیش‌بینی شده است.

بنا به گفته مسئولان وزارت آموزش و پرورش امکان دریافت آدرس محل حوزه امتحانات از طریق مدرسه و واحدهای سنجش مناطق وجود دارد و اگر دانش‌آموزی به هر دلیلی نتواند کارت ورود به جلسه خود را دریافت کند، امکان احراز هویت با کارت شناسایی معتبر وجود دارد.

با این حال، بسیاری از دانش‌آموزان از اینکه باید چند روز مانده به امتحانات نهایی، دغدغه گرفتن کارت ورود به جلسه را داشته باشند، ناراحت و نگران هستند.

دغدغه اصلی دانش‌آموزان نه مسأله احراز هویت که بی‌اطلاعی از محل حوزه امتحانی است. خصوصاً حوزه‌های آزمون برای متقاضیان آزمون ترمیم معدل که در نقاط دورتری از محل سکونتشان قرار است، آزمون دهند.

در همین راستا، وزارت آموزش و پرورش در اطلاعیه‌ای که بامداد روز شنبه منتشر کرد، مدرسه و ادارات آموزش و پرورش را محل اطلاع از حوزه آزمون دانش‌آموزان معرفی نمود.

در این اطلاعیه آمده است:

«دانش‌آموزان و متقاضیان عزیز ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی:

۱- دانش‌آموزانی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند، از طریق مدرسه محل تحصیل خود از آدرس حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد.

بدیهی است این گروه از دانش‌آموزان صرفاً با ارائه شناسنامه می‌توانند در جلسه آزمون حضور یابند.

۲- آن گروه از متقاضیان ایجاد و ترمیم سابقه تحصیلی که موفق به دریافت کارت ورود به جلسه نشده‌اند با مراجعه به ادارات آموزش و پرورش مناطق، از محل حوزه آزمون خود مطلع خواهند شد و با ارائه مدرک شناسایی معتبر و عکس دار در حوزه حضور می‌یابند.

بر اساس این اطلاعیه، جهت اطلاع از محل حوزه امتحانی لازم است دانش آموزان به مدارس خود و متقاضیان شرکت در آزمون‌های ترمیم به ادارات آموزش و پرورش مناطق خود؛ مراجعه کنند.»

منبع: مهر
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها