|

آخرین وضعیت تنها پلنگ باغ وحش مشهد/ «ارس» تحت درمان است

«ارس» پلنگ باغ وحش مشهد همچنان تحت درمان است.

آخرین وضعیت تنها پلنگ باغ وحش مشهد/ «ارس» تحت درمان است

به گزارش شبکه شرق، معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: پلنگ باغ وحش مشهد به دلیل شکستگی دست چپ همچنان تحت درمان است.

جواد نباتی، معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: ارس، پلنگ باغ وحش مشهد که در حال حاضر حدود ۱۲ سال سن دارد، با توجه به سابقه بیماری عصبی پیشرونده و غیر قابل برگشت و افزایش سن گونه وضعیتی خاص داشته که باعث شده از لحاظ حرکتی، حرکت محدودی داشته باشد.

او افزود: این گونه به جهت شکستگی دست چپ از ناحیه بازو مدتی است که تحت درمان است و به همین علت در دید عموم نیست.

نباتی در رابطه با علت این شکستگی اظهار کرد: ارس از سال ۹۷ به دلیل بیماری عصبی گاهی دچار تشنج می‌شود که با دارو تحت درمان است ولی باز هم گاهی اوقات تشنج می‌کند و پس از بررسی‌های انجام شده علت شکستگی بازوی چپ، همین تشنج و به خصوص زمان اوج‌گیری تشنج تشخیص داده شده است. 

معاون محیط‌زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی تصریح کرد: با توجه به اینکه حیوان به دلیل بیماری عصبی کلا تحرک زیادی ندارد، لنگش و آسیب به بازو حیوان دیر تشخیص داده شده و اخرین بار لنگش، در حدود دو هفته به اخر سال ۱۴۰۲ یعنی نیمه اسفندماه دیده شده است.

نباتی تاکید کرد: با توجه به شرایط خاص بیماری ارس و احتمال ریسک بالا برای بیهوشی ارس، در نهایت با تصمیم تیم درمانی در تاریخ ۱۹ فروردین سال جاری از دست ارس عکس رادیوگرافی تهیه شد.

معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی اداره کل محیط زیست خراسان رضوی گفت: در حال حاضر ارس در باغ وحش مشهد در فضای مربوط به خودش نگهداری شده، که البته به صورت محصور و دور از انظار عمومی است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها