|

انفجار مهیب در میدان نامجوی تهران/ ویدئو و تصاویر

آخرین اخبار و جزئیات در خصوص انفجار شدید یک منزل مسکونی در میدان نامجوی تهران اعلام شد.

انفجار مهیب در میدان نامجوی تهران/ ویدئو و تصاویر

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران از انفجار شدید یک ساختمان مسکونی در محدوده میدان نامجو خبر داد.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران از مصدومیت چند شهروند در انفجار منزلی مسکونی، در مرکز شهر خبر داد و گفت: این انفجار خسارت‌های زیادی به منازل مسکونی مجاور به‌جا گذاشت.

جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران گفت: ساعت ۱۵ دقیقه بامداد امروز «شنبه، ۲۲ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳»، یک مورد حادثه انفجار در خیابان شیخ صفی، میدان نامجو به سازمان آتش‌نشانی اعلام شد و بلافاصله سه ایستگاه با امکانات کامل به محل حادثه اعزام شدند.

این مقام مسئول افزود: آتش‌نشانان در محل حادثه مشاهده کردند، انفجار در یک ساختمان چهار طبقه مسکونی که در هر طبقه یک واحد حدود ۴۳ متری وجود داشت، اتفاق افتاده است.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی گفت: شدت انفجار به قدری زیاد بود که دیوارها، شیشه‌ها، در‌ها و پنجره‌های این ساختمان و چندین ساختمان مجاور تخریب شده بود و حتی سقف و ستون این ساختمان هم آسیب دیده بود.

ملکی با بیان اینکه شعله‌وری و آتش سوزی گسترده‌ای نداشتیم، افزود: به علت انفجار، در طبقه چهارم یک آتش‌سوزی جزئی اتفاق افتاده بود که آتش‌نشانان به محض رسیدن به محل، ابتدا عملیات مهار آتش را آغاز کردند و یک مرد حدودا ۳۴ ساله را که دچار مصدومیت و سوختگی شده بود، به عوامل اورژانس تحویل دادند.

این مقام مسئول گفت: در این حادثه، خسارت‌هایی به یک دستگاه موتورسیکلت و یک دستگاه خودروی سواری که داخل پارکینگ بودند، وارد شده بود.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با اشاره به اینکه در این حادثه فرد محبوس‌شده نداشتیم، افزود: با وجود اینکه ساعت انفجار، زمان استراحت شهروندان بود، اما خوشبختانه کسی در زیر این سقف و دیوار‌های تخریب شده گرفتار نشده بود.

به گفته سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهر تهران، آتش‌نشانان پس از ایمن‌سازی و تحویل محل به عوامل انتظامی و مالکان، در ساعت ۲:۱۸ بامداد امروز، به ماموریت خود خاتمه داده و به ایستگاه‌های خود بازگشتند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی و خدمات ایمنی شهر تهران درباره علت وقوع این حادثه نیز اظهارکرد: بررسی‌های اولیه حاکی از آن است که نشت گاز و جرقه سبب وقوع این حادثه شده است. با این وجود بررسی‌های تکمیلی آتش‌نشانان همچنان درحال انجام است.

۱۲ مصدوم در حادثه انفجار در میدان نامجوی تهران

بنابر اعلام روابط عمومی سازمان اورژانس استان تهران، آتش‌سوزی در محله نامجو، ۱۲ مصدوم به‌جا گذاشته است.

حوالی ساعت ۱۵ دقیقه بامداد شنبه، آتش‌سوزی در حوالی میدان نامجو، خیابان شیخ صفی به مرکز ارتباطات ۱۱۵ اورژانس استان تهران اعلام شد.

با اعلام این گزارش بلافاصله ۶ دستگاه آمبولانس، یک دستگاه اتوبوس آمبولانس و دو دستگاه خودروی فرماندهی به محل حادثه اعزام شدند.

متاسفانه در این حادثه، ۱۲ نفر مجروح شدند که ۶ نفر بعد از اقدامات اولیه توسط کارشناسان اورژانس به مراکز درمانی انتقال یافتند.

 

انفجار در میدان نامجو

آتش‌نشانان ایمن‌سازی‌های لازم را انجام داده و پس از دو ساعت تلاش، محل را به عوامل انتظامی تحویل دادند.

انفجار در میدان نامجو

انفجار در میدان نامجو

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها