|

آخرین وضعیت محدودیت و لغو پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی/ ویدئو

آخرین وضعیت محدودیت و لغو پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی اعلام شد.

آخرین وضعیت محدودیت و لغو پروازهای فرودگاه مهرآباد و امام خمینی/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، تمامی محدودیت‌ها و لغو پروازها در فرودگاه‌های امام خمینی و مهرآباد لغو شد

مشاور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: تمامی محدودیت‌های پروازی در فرودگاه مهرآباد و پنج فرودگاه دیگر برطرف و عملیات پروازی ازسرگرفته شد.

رضا کارگر، مشاور مدیرعامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: با توجه به اتمام زمان صدور نوتام مبنی بر ابطال پروازهای داخلی و خارجی از فرودگاه‌های مهرآباد، بوشهر، شیراز، اصفهان و تمام فرودگاه‌های غرب کشور این محدودیت‌های پروازی تمدید نشد.

او افزود: محدودیت‌های پروازی از روز گذشته آغاز و تا ساعت ۶ صبح امروز «دوشنبه، ۲۷ فروردین ۱۴۰۳»، بود که در حال حاضر این محدودیت‌ها برداشته شد و تمامی عملیات‌های پروازی  از ساعت  ۶ صبح برقرار شده است.

مشاور مدیر عامل شرکت فرودگاه‌ها و ناوبری هوایی کشور گفت: طبق اعلام سازمان هواپیمایی کشوری  محدودیت‌های پروازی مهرآباد کنسل شده و از ساعت ۵ و ۳۰ دقیقه صبح فرآیند پذیرش مسافری در  فرودگاه‌ها آغاز شده‌است.

براساس این گزارش با توجه به آنکه عملیات پروازی در فرودگاه امام خمینی هم تا ساعت ۶ صبح امروز لغو شده بود، برقرار شده و عملیات ورودی و خروجی پروازهای این فرودگاه  ازسرگرفته شده است.

آخرین وضعیت لغو پروازها و بازگشت وجوه پروازهای لغوشده

سازمان هواپیمایی کشوری اعلام کرد: «با توجه به بسته شدن فرودگاه‌های کشور، وجه بلیت مسافرانی که پروازشان باطل شده و قصد انصراف از انجام پرواز را دارند، باید بدون کسر جریمه استرداد شود و اگر مسافر از انجام پرواز انصراف نداده، باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت‌بندی، بدون دریافت هزینه اضافه، بلیت خریداری‌شده صادر شود.»

سازمان هواپیمایی کشوری در بخشنامه‌ای در خصوص رسیدگی به امور مسافران در شرایط غیرمترقبه اعلام کرد: «با توجه به شرایط غیرمترقبه حاکم بر پروازهای کشور و بسته شدن تعدادی از فرودگاه‌های داخلی و بین‌المللی، بخشنامه‌ای به شرکت‌های هواپیمایی ابلاغ شد.»

در این بخشنامه آمده است: «وجه بلیت مسافرانی که پرواز آنها به‌دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده و مسافر قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید بدون کسر جریمه استرداد شود.

بلیت مسافرانی که پرواز آنها به دلیل شرایط غیرمترقبه کنونی باطل اعلام شده اما مسافر از انجام پرواز انصراف نداده و قصد انجام مسافرت در کوتاه‌ترین زمان ممکن را دارد، باید با توجه به ظرفیت خالی صندلی پرواز و اولویت‌بندی مسافر (سالخورده/ نوزاد/ توانخواه/ مادر باردار و...) بدون دریافت هزینه اضافه در همان کابین بلیت خریداری‌شده رزرو و صادر شود.

بدیهی است این سازمان جهت انتقال هرچه سریعتر این دسته از مسافران در مسیرهای داخلی و خارجی نسبت به صدور مجوزهای پروازی فوق‌العاده اقدام خواهد کرد.

وجه بلیت مسافران که زمان انجام پرواز آنها تا پایان روز جمعه ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ است و در شرایط حاضر مسافر به هر دلیلی قصد انصراف از انجام پرواز را دارد، باید مطابق شرایط (involuntary) بدون کسر جریمه استرداد شود.

تمامی شرکت‌های هواپیمایی باید شرایط فوق‌الذکر را به طریق موثر به اطلاع کلیه نمایندگی فروش بلیت خود و مسافران رسانده و در صورت مشاهده تخلف از مفاد این بخشنامه با متخلفان برخورد مقتضی صورت پذیرد.»

به دنبال اقدام جمهوری اسلامی ایران که شنبه شب در پاسخ به حمله اسرائیل به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در سوریه اتفاق افتاد، پروازهای فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، فرودگاه امام خمینی(ره) و برخی دیگر از فرودگاه‌های غرب کشور تا صبح دوشنبه «۲۷ فروردین ماه» باطل شد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها