|

بارش باران و رعدوبرق در پایتخت طی پنج روز آینده

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگو‌های همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

بارش باران و رعدوبرق در پایتخت طی پنج روز آینده

به گزارش شبکه شرق، اداره کل هواشناسی استان تهران از بارش باران، وقوع رعد و برق و وزش باد شدید موقت خبر داد و نسبت به لزوم احتیاط در فعالیت‌های عمرانی توصیه کرد.

بر اساس بررسی نقشه‌های پیش‌یابی و تحلیل الگو‌های همدیدی، وضعیت جوی استان تهران طی پنج روز آینده آسمان کمی ابری تا قسمتی ابری در بعضی ساعات همراه با وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

برای یکشنبه (۱۹ فروردین) تا دوشنبه (۲۰ فروردین) با گذر متناوب امواج ضعیفی از نواحی شمالی، در بعضی ساعات آسمان نیمه ابری و رگبار پراکنده باران در پاره‌ای نقاط نیمه شمالی استان و همراه با افزایش سرعت وزش باد در سطح استان، گاهی وزش باد شدید در نواحی جنوبی و غربی مورد انتظار است.

 از روز چهارشنبه (۲۲ فروردین) دوباره با ورود سامانه بارشی به استان رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید لحظه‌ای پیش‌بینی می‌شود.

براساس این گزارش، آسمان تهران فردا (۱۹ فروردین) کمی ابری تا نیمه ابری و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق و وزش باد شدید با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۷ درجه سانتیگراد و در روز دوشنبه (۲۰ فروردین) کمی ابری تا قسمتی ابری و وزش باد با احتمال رگبار و رعد و برق با حداقل دمای ۱۷ و حداکثر دمای ۲۶ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

طبق اعلام اداره کل هواشناسی استان تهران، ایستگاه ورامین با  بیشینه دمای ۲۹ درجه سانتیگراد، گرمترین ایستگاه استان تهران در ۲۴ ساعت گذشته گزارش شده است.

اداره کل هواشناسی استان تهران با صدور هشدار زردرنگ آورده است: از ظهرفردا تا دوشنبه (۱۹ تا ۲۰ فروردین‌ماه) گاهی بارش باران، رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و احتمال بارش تگرگ در نیمه شمالی به‌ویژه ارتفاعات استان تهران پیش‌بینی می‌شود.

در این شرایط جوی لغزندگی جاده‌های کوهستانی، مه و کاهش دید در گردنه‌های کوهستانی، احتمال جاری شدن روان‌آب و سیلابی شدن مسیل ها، احتمال خسارت به سازه‌های موقت و احتمال خسارت به بعضی نهال و محصولات کشاورزی وجود دارد.

به توصیه اداره کل هواشناسی استان تهران احتیاط در سفر‌ها به‌ویژه در مسیر‌های کوهستانی، خوداری از توقف در بستر مسیل‌ها و حاشیه رودخانه‌ها، احتیاط در فعالیت‌های کوهنوردی و جابجایی عشایر، احتیاط در فعالیت‌های عمرانی، اتخاذ تمهیدات لازم جهت حفاظت از امکانات و محصولات کشاورزی مد نظر قرار گیرد.

هشدار زرد رنگ به معنای این است که پدیده‌ای جوی رخ خواهد داد که ممکن است در سفر‌ها و انجام کار‌های روزمره اختلالاتی را ایجاد کند. این هشدار برای آگاهی مردم صادر می‌شود تا بتوانند آمادگی لازم را برای مواجهه با پدیده‌ای جوی داشته باشند که از حالت معمول کمی شدت بیشتری دارد. از سوی دیگر مسئولان نیز در جریان این هشدار‌ها قرار می‌گیرند تا اگر لازم باشد تمهیداتی را بیندیشند.

 

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها