|

توضیحات خبرساز چمران درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه؛ انقلاب ما با مسجد آغاز شد/ ویدئو

مهدی چمران به اعتراض‌های مردمی به ساخت مسجد در پارک قیطریه واکنش نشان داد.

توضیحات خبرساز چمران درباره ساخت مسجد در پارک قیطریه؛ انقلاب ما با مسجد آغاز شد/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب ما با مسجد آغاز شد، گفت: کسانی که می‌گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، میزان حضور مردم را در شب‌های قدر ندیده‌اند.

مهدی چمران، رئیس شورای اسلامی شهر تهران در دویست و بیست و چهارمین جلسه شورای اسلامی شهر تهران، در ابتدای سخنان خود، با بیان اینکه انقلاب ما انقلاب جنگی و آهنی نبود بلکه انقلاب مردمی بود، اظهار کرد: کسانی که هنوز باور نکردند که ایران، ایران اسلامی است و مردم از عید فطر و تاسوعا و عاشورا قیام خود را آغاز کردند، باید به این مبانی توجه کنند.

او افزود: انقلاب ما با مسجد آغاز شد و همه به میدان آمدند؛ بسیج ما حرف اول را می‌زد؛ این بزرگترین تجربه ای است که آموخته ایم و باید به آن ارج بنهیم. درست است برای مسائل اقتصادی باید دولت و ما برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهیم اما تا وقتی مردم در میدان نباشند به نتیجه کامل نخواهیم رسید.

رئیس شورای شهر تهران در واکنش به اعتراض‌های مردمی به ساخت مسجد در پارک قیطریه، به مصوبه شورای دوم در این رابطه اشاره کرد و با تاکید بر اینکه مطالعه و مکان‌سنجی برای احداث مساجد در شهر و پارک ها باید صورت می‌گرفت، گفت: چنانچه بخش خصوصی برای ساخت مسجد وارد می‌شد، بنا بر این بود که عوارض از آنها دریافت نشود؛ شهرداری می‌تواند برای ساخت این مساجد هم زمین تحویل دهد و هم کمک مالی کند.

رئیس شورای شهر تهران افزود: در سال ۱۳۸۲، برای مساجد تهران و ساخت‌و‌ساز مساجد، بودجه تعیین شده بود که این از افتخارات ما در شورا به شمار می‌رود. باید برای مردم روشن شود که این اقدامات، دنباله همان راه است؛ نه قرار است درختی قطع شود، نه فضایی اشغال شود. زندگی چیز دیگری نیست و مسجد چیز دیگری. نماز عین زندگی است. جدا کردن اینها، جدا کردن دین از زندگی است.

رئیس شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انقلاب و تمام برنامه های ما جهشی بوده و اقتصاد و تولید نیز باید جهشی به نتیجه برسد، یادآور شد: باید برنامه ریزی کنیم و آماده باشیم تا طبق برنامه جلو برویم و به موفقیت دست پیدا کنیم.

او با اعلام اینکه اجتماع ۱۰۰ هزار نفر در ورزشگاه آزادی یکی از اتفاقات مثبت بود، تاکید کرد: این حضور پشتوانه دینی برای ما به شمار می رود و  این محفل قرآنی قوت قلبی برای مسلمین است. رمز پیروزی انقلاب ما اعتقاد بود و امیدواریم این اعتقادات روز به روز پابرجاتر شود. کسانی که می گفتند مساجد در شب قدر خالی هستند، این میزان حضور مردم را در شب های قدر ندیدند.

چمران همچنین تاکید کرد: خوشبختانه روز طبیعت به خوبی سپری شد و با تجمع مدافعان حرم و حامیان آنها در میدان امام حسین (ع) همراه بود. امیدواریم مردم در راه انقلاب اسلامی به پیروزی کامل برسند.

منبع: شهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها