|

مالک کوروش کمپانی به کدام کشور فرار کرد؟

رییس پلیس امنیت اقتصادی از شناسایی کشوری که مالک «کوروش کمپانی» به آن فرار کرده، خبر داده است.

مالک کوروش کمپانی به کدام کشور فرار کرد؟

به گزارش شبکه شرق، شب گذشته، «دوشنبه، سی‌ام بهمن‌ماه»، در شبکه خبر صداوسیما اعلام شد که محل سکونت «مالک کوروش کمپانی» پیدا شد.

طبق اعلام شبکه خبر که به صورت زیرنویس ارائه شد؛ عنوان شده است که «رییس پلیس امنیت اقتصادی از شناسایی کشوری که مالک «کوروش کمپانی» به آن فرار کرد خبر داد.

سردار رحیمی گفته است: «متهم به زودی از طریق پلیس بین‌الملل جلب و درخواست استرداد به ایران داده می‌شود. تاکنون حدود هزار نفر شکایت خود را از این متهم در پلیس امنیت اقتصادی ثبت کرده‌اند.»

ماجرای کوروش کمپانی؛ پولدارها کمتر فریب می‌خورند

یک جامعه‌شناس می‌گوید: «تبلیغات همیشه انسان را به خود جذب می‌کند. جهان سرمایه‌داری جهان تبلیغ است. به لحاظ صنفی قشر جوان که امکان زیست متعادل در جامعه برای آن‌ها فراهم نیست و آدم‌های محتاطی هم نیستند در دام اینگونه تبلیغات می‌افتند. جوانان سودای این را دارند که با زحمت و هزینه‌ی کمتری چیزی را دریافت کنند.»

سعید معدنی، جامعه‌شناس، درباره‌ ماجرای کوروش کمپانی و اعتماد مردم به این شرکت می‌گوید: «اقتصاد ما نرمال نیست و مردم می‌خواهند به هر طریقی که شده پولدار شوند و به‎‌همین‌خاطر عده‌ای راه‌های میانبر را انتخاب می‌کنند. وقتی در جامعه راه‌های رسیدن به ثروت و رفاه نسبی و دسترسی به برخی ابزارهای رفاهی به شکل قانونمند وجود ندارد؛ مردم جامعه و به خصوص جوانان به سمت راه‌های ناهنجار می‌روند.»

معدنی در تایید تاثیر بیشتر تبلغیات کوروش کمپانی به دلیل قیمت ارزان بر نسل جوان می‌گوید: «تبلیغات همیشه انسان را به خود جذب می‌کند. جهان سرمایه‌داری جهان تبلیغ است. به لحاظ صنفی قشر جوان که امکان زیست متعادل در جامعه برای آن‌ها فراهم نیست و آدم‌های محتاطی هم نیستند در دام اینگونه تبلیغات می‌افتند. جوانان سودای این را دارند که با زحمت و هزینه‌ی کمتری چیزی را دریافت کنند.بیشتر این جوانان از قشر پایین و متوسط جامعه هستند. زیرا اقشار طبقه‌ی بالا جامعه شیوه‌ی درآمدشان فرق می‌کند و کمتر فریب این تبلیغات را می‌خورند.»

او اضافه می‌کند: «سلبریتی‌ها در این تبلیغات مقصر نیستند. سلبریتی و افراد مشهور زحمت کشیده و اعتباری میان مردم کسب کرده‌ و حالا از آن شهرت برای تبلیغات استفاده کرده‌اند. مسئله این است که قوانین مشخصی برای تبلیغات وجود ندارد و در مواردی مثل مورد اخیر صاحب کمپانی از اموال مردم سواستفاده می‌کند.این موضوع در آینده هم تکرار خواهد شد. انواع شرکت‌ها با طرح‌های پانزی دوباره به وجود می‌آیند و مردم هم دوباره اعتماد خواهند کرد زیرا شرایط اقتصادی نرمال نیست. این داستان تکرار خواهد شد تا زمانی که وضعیت اقتصادی به ثباتی برسد و آگاهی جامعه بالا برود.»

منبع: خبر آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها