|

کوهپایه زاده، وکیل بابک زنجانی خبر داد؛

اگر بابک زنجانی اموال را مسترد کند مشمول عفو می‌شود

وکیل بابک زنجانی گفت: ماده ۱۱۴ قانون مجازات بحث عفو و بخشودگی را مطرح می‌کند و از ابتدا بحث این بود که اگر اموال مسترد شود، حقوق قانونی اش (بابک زنجانی) مدنظر قرار گیرد.

اگر بابک زنجانی اموال را مسترد کند مشمول عفو می‌شود

به گزارش شبکه شرق، رسول کوهپایه زاده با اشاره به اینکه ژرونده بابک زنجانی در مرحله اجرای حکم است گفت: موکلم با تمام تلاش در جهت استرداد بدهی اقدام کرده است.

رسول کوهپایه زاده در نمایشگاه رسانه‌های ایران درباره آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی گفت: اقدامات خوبی در این زمینه انجام شده است و پرونده در مرحله اجرای حکم است. اصل موضوع بحث مالی است تا  حقوق بیت المال استیفا و   بدهی موکل مسترد شود.  موکلم با تمام تلاش در جهت استرداد بدهی اقدام کرده است و  به دلیل پاره ای از مشکلات و تحریم ها گره هایی در کار بوده که کند شده است ولی به طور کلی اقدام مثبت و موثری شده است. 

وی افزود: همان مرجعی که موکل را به عنوان محکوم  و مجازات اشد اعلام کرد؛ در ذیل دادنامه  آورده که محکوم علیه اگر بتواند بدهی اش را  بدهد، استحقاق بهره مندی مقررات ماده ۱۱۴ قانون مجازات اسلامی را دارد. ماده ۱۱۴ قانون مجازات بحث عفو و بخشودگی را مطرح می‌کند و از ابتدا بحث این بود که اگر اموال مسترد شود،  حقوق قانونی اش مدنظر قرار گیرد.

کوهپایه زاده درباره پرونده میلاد حاتمی گفت: وفق قانون تا زمانی که رای قطعی صادرنشده مجاز به  اعلام رای نیستیم زیرا تخلف است و جنبه کیفری دارد. به طور کلی رای بدوی پرونده صادر شده و اعتراض هم کردیم و پرونده در دیوان عالی کشور مطرح رسیدگی است.

منبع: ایسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها