|

مصدومیت یک هزارو ۵۰۰ نفر بر اثر سقوط شهاب‌سنگ

شهاب بر فراز شهر چلیابینسک روسیه منفجر شد. موج ضربه‌ای ناشی از این انفجار به هزاران ساختمان آسیب رساند و تقریباً ۱۵۰۰ نفر بر اثر شکسته‌شدن‌ شیشه و سایر آوارها مجروح شدند.

مصدومیت یک هزارو ۵۰۰ نفر بر اثر سقوط شهاب‌سنگ

به گزارش شبکه شرق، شهاب بر فراز شهر چلیابینسک روسیه منفجر شد و موج ضربه‌ای ناشی از این انفجار به هزاران ساختمان آسیب رساند.

۱۵ فوریه ۲۰۱۳ یک شهاب‌سنگ بر فراز روسیه منفجر شد و ۱۵۰۰ نفر را مجروح کرد. این اتفاق به‌طور غیرمنتظره‌ای تنها چند ساعت قبل از نزدیک‌ترین نزدیکی سیارک بزرگ‌تر و نامرتبط ۲۰۱۲ DA۱۴ رخ می‌دهد.

براساس گزارش دیجیاتو، شهاب بر فراز شهر چلیابینسک روسیه منفجر شد. موج ضربه‌ای ناشی از این انفجار به هزاران ساختمان آسیب رساند و تقریباً ۱۵۰۰ نفر بر اثر شکسته‌شدن‌ شیشه و سایر آوارها مجروح شدند.

این انفجار قوی‌تر از یک بمب هسته‌ای بود و آنقدر درخشان بود که برای مدت کوتاهی از خورشید هم فراتر رفت!

هیچکس آمدن این سنگ فضایی غول‌پیکر را ندید. قطر ۶۰ فوتی شهاب، آن را به بزرگ‌ترین چیز از فضا تبدیل کرد که در بیش از ۱۰۰ سال گذشته بر زمین سقوط کرده‌ بود.

شهاب با سرعتی بیش از ۶۰ برابر سرعت صوت وارد جو زمین شد و به قطعات بی‌شماری منفجر شد. بعدها نام کی‌ای‌اف-۲۰۱۳ برای آن انتخاب شد و وزنش نیز ده تن برآورد شد.

بزرگ‌ترین قطعات آن بعداً در دریاچه چبارکول کشف شد. کی‌ای‌اف-۲۰۱۳ از استان سوردلوفسک، اورنبورگ و کشور قزاقستان نیز قابل رؤیت بوده‌است.

 

منبع: خبر آنلاین
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها