|

قمارباز بزرگ جام ملت‌ها در تهران دستگیر شد

جزئیات بازداشت فردی خبر که با ایجاد چندین سایت شرط‌بندی و قمار و تبلیغ آن در شبکه‌های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد، اعلام شد.

قمارباز بزرگ جام ملت‌ها در تهران دستگیر شد

به گزارش شبکه شرق، رئیس پلیس فتای پایتخت از بازداشت قمارباز بزرگ جام ملت‌های آسیا در تهران خبر داد.

سرهنگ داود معظمی گودرزی، رئیس پلیس فتای پایتخت امروز «سه‌شنبه، سوم بهمن ماه ۱۴۰۲‌» از بازداشت فردی خبر داد که با ایجاد چندین سایت شرط‌بندی و قمار و تبلیغ آن در شبکه‌های اجتماعی از شهروندان کلاهبرداری می‌کرد.

رئیس پلیس فتای پایتخت اظهار داشت: باتوجه به اینکه مجرمان فرصت طلب به هر بهانه‌ای به دنبال کلاهبرداری از شهروندان هستند، متصور بود که در آستانه برگزاری مسابقات جام ملت‌های آسیا نیز فرصت را از دست ندهند و فعالیت‌های مجرمانه در این ایام افزایش پیدا کند.

این مقام انتظامی با اشاره به افزایش کلاهبرداری‌های اینترنتی در مناسبت‌ها و رویدادهای ملی و جهانی تصریح کرد: در راستای همین موضوع تیم‌های تخصصی پلیس فتای فرماندهی انتظامی تهران بزرگ رصد و پایش مستمر فضای سایبر را در دستور کار قرار دادند و با بررسی‌های تخصصی مشخص شد تحرکات مجرمانه شاخه‌ای و شبکه‌ای با پوشش پیش‌بینی و شرط‌بندی مسابقات جام ملت‌های آسیا در برخی از شبکه‌های اجتماعی در حال دست‌به‌دست شدن است.  

سرهنگ معظمی گودرزی با اشاره به سرعت عمل و اقدام هوشمندانه پلیس در این پرونده بیان داشت: با اقدامات فنی و پلیسی و گسترداندن چترهای اطلاعاتی تمامی اعضای این شبکه شناسایی و مشخص شد این افراد در قالب یک تیم 20 نفره اجاره کارت‌های بانکی، مدیریت سایت‌های شرط‌بندی و تبلیغات در شبکه‌های اجتماعی در حال فعالیت گسترده در سراسر کشور هستند.

این مقام مسئول با اشاره به شناسایی رئیس باند و دیگر اعضا در کمترین زمان توسط پلیس تاکید کرد: با جمع‌آوری مستندات دیجیتال و پس از تشریفات قضایی پرونده وارد فاز عملیاتی شد و رئیس این شبکه به همراه تمامی اعضای باند در چندین عملیات همزمان در چند استان مختلف کشور دستگیر و به پلیس فتا منتقل شدند؛ همچنین سایت‌ها و حساب‌های کاربری این باند مجرمانه در فضای مجازی نیز توسط پلیس مسدود شد.

رئیس پلیس فتای تهران بزرگ به شهروندان توصیه کرد: توجه داشته باشید که هیچ برنده‌ای در سایت‌های شرط‌بندی وجود ندارد و فعالیت در این سایت‌ها نه‌تنها از لحاظ مالی و اقتصادی، بلکه از لحاظ روحی و روانی نیز می‌تواند به شما آسیب جدی وارد کند؛ پس به هیچ عنوان فریب تبلیغات پررنگ‌و‌لعاب و دروغین فضای مجازی را نخورید و سرمایه زندگی خود را با وعده‌های یک شبه پولدار شدن و... یک‌شبه از دست ندهید.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها