|

مرگ ۴ کوهنورد در ارتفاعات تهران

جزئیات مرگ چهار کوهنورد در ارتفاعات استان تهران و مصدومیت ۱۰ نفر در دی ماه اعلام شد.

مرگ ۴ کوهنورد در ارتفاعات تهران

به گزارش شبکه شرق، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران گفت: ارتفاعات تهران در این فصل سال، برای کوهنوردان حرفه‌ای نیز پرخطر است؛ در دی ماه، چهار کوهنورد در ارتفاعات استان تهران جان باختند و ۱۰ نفر مصدوم شدند.

شاهین فتحی، مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران اظهار کرد: در دی ماه امسال، ۱۰ حادثه کوهستان در ارتفاعات تهران به مرکز کنترل و هماهنگی عملیات هلال‌احمر استان تهران اعلام که به پایگاه‌های امداد و نجات هلال احمر جهت انجام مأموریت گزارش شد.

­او افزود: در این حوادث ۱۰ نفر مصدوم شدند که ۶ نفر از آن ها به مراکز درمانی منتقل و چهار نفر دیگر به صورت سرپایی درمان شدند.

­مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان تهران با اشاره به مفقود شدن یک کوهنورد ۱۹‌ساله، بیان کرد: روز سه‌شنبه، یک کوهنورد 19 ساله در ارتفاعات توچال مفقود شد که جستجوی تیم عملیاتی برای پیدا کردن این جوان ادامه دارد.

­فتحی با بیان اینکه تیم‌های امداد و نجات در کوهستان با توجه به هشدار‌های هواشناسی، 24ساعته در حالت آماده‌باش هستند، تاکید کرد: هلال احمر در ارتفاعات استان تهران علاوه بر سه پایگاه امداد و نجات کوهستان در شیرپلا، دربند و کلکچال، یک پایگاه پشتیبان در قوچک هم دارد.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها