|

زمان اجرای مصوبه افزایش سن بازنشستگی

سرپرست دبیرخانه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی درباره زمان و جزئیات اجرای مصوبه افزایش سن بازنشستگی توضیحاتی ارائه کرد.

زمان اجرای مصوبه افزایش سن بازنشستگی

به گزارش شبکه شرق، سرپرست دبیرخانه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی از احتمال اجرای مصوبه افزایش سن بازنشستگی از ابتدای سال ۱۴۰۳، در صورت نهایی شدن موضوع در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مصلحت نظام خبر داد.

محمدصادق غلامی، سرپرست دبیرخانه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: ما آیتمی به نام مستمری جمع در نظام صندوق‌های بازنشستگی داریم که خوشبختانه اخیرا آیین‌نامه طی روز‌های آینده در دولت نهایی می‌شود و این می‌تواند به پیشگیری از ناترازی صندوق‌ها در بحث انتقال سوابق بازنشستگی کمک‌کند.

او درباره میزان بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی گفت: بدهی دولت به این سازمان متفاوت است؛ به این دلیل که اخلاف نظری بین دولت و صندوق‌ها وجود دارد.

غلامی همچنین درباره ادغام صندوق‌های بازنشستگی نیز گفت: در دنیا و کشور‌های همسایه تعداد صندوق‌های بازنشستگی بسیار کم است، در ترکیه در مجموع ۳ صندوق مسئولیت ساماندهی نظام رفاهی بازنشستگان را دارند این در حالی است که در کشور، ۱۸ صندوق با ناترازی‌های مختلف فعالیت می‌کنند و البته ادغام این صندوق‌ها یک ضرورت اجنتاب ناپذیر است و باید به سمت نظام جامع یکپارچه تامین اجتماعی در کشور حرکت کنیم.

او ادامه داد: بدهی دولت به سازمان تامین اجتماعی حدود ۷۰۰ همت است و روی عدد اجماعی وجود ندارد.

سرپرست دبیرخانه هیات امنای سازمان تامین اجتماعی و صندوق‌های تابعه درباره آخرین جزییات مصوبه افزایش سن بازنشستگی گفت: این مصوبه مجلس هم اکنون در شورای نگهبان و مجمع تشخیص مجمع در حال بررسی است و زمان تصویب آن مشخص نیست.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها