|

جزییات صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان/ فیلم

معاون زنان رئیس‌جمهور از پیگیری صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان و بیمه زنان پیک موتوری خبر داد.

جزییات صدور گواهینامه موتورسیکلت برای زنان/ فیلم

به گزارش شبکه شرق، معاون رئیس‌جمهور در امور زنان و خانواده از تدوین شاخص‌های عدالت جنسیتی بر مبنای فرمایشات رهبر انقلاب اسلامی خبر داد.

انسیه خزعلی، معاون زنان رئیس‌جمهور گفت: برای گواهینامه موتورسیکلت برای زنان در حال پیگیری هستیم؛ هم در بحث بیمه زنان پیک موتوری و هم اینکه صدماتی متوجه آنها نباشد، در حال بررسی هستیم.

انسیه خزعلی در حاشیه جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره ابهامات پیش‌آمده در خصوص عدالت جنسیتی توضیح داد: پس از بیانات رهبر انقلاب که فرمودند «ما قائل به عدالت جنسیتی هستیم نه برابری جنسیتی»، شاخص‌های عدالت جنسیتی را تعریف کرده‌ایم.

او افزود: گاهی اوقات برابری ممکن است به دلیل اینکه شرایط و مسئولیت‌های چندگانه‌ای که دارند، به ضرر زنان باشد.

معاون رئیس جمهور ادامه داد: باید شغل منعطف برای زنان در نظر گرفته شود؛ همچنین باید امتیازاتی برای زنان در نظر گرفته شود که بتوانند به مسئولیت‌های خانواده هم برسند.

خزعلی با اعلام اینکه تاکنون ثبت نام ۴۰ هزار نفر در دومین کنگره زنان تاثیرگذار انجام شده است، گفت: کنگره زنان تاثیرگذار در این دوره بسیار تخصصی‌تر شده و زنان تاثیرگذار در ۸ کارگروه ثبت نام می‌کنند و موثرترین زن‌ها انتخاب می‌شوند و انشاالله بتوانیم زنان تاثیرگذار را معرفی کنیم.

معاون رئیس‌جمهور در پاسخ به اینکه آیا برای موتورسواری زنان تاکنون کاری انجام شده است نیز گفت: چون قانون است نتوانستیم این کار را انجام دهیم اما پیگیر هستیم؛ قانون باید از طریق لایحه و یا طرح پیگیری شود اما برای بیمه پیک‌های موتوری که صدماتی متوجه آنها نباشد، پیگیری‌هایی انجام شده است.

خزعلی در پاسخ به اینکه آیا اجرای قانون جوانی جمعیت و حمایت از خانواده وضعیت مطلوبی دارد، اظهار داشت: وضعیت اجرای این قانون نسبت به گذشته بهتر شده است و باید این سوال را به صورت تخصصی از ستاد ملی جمعیت بپرسید تا آمارها را دریافت کنید؛ البته وضعیت مواردی برخی موارد از جمله مرخصی‌های زایمان بهتر شده است اما هنوز اشکالاتی وجود دارد که باید رفع شود.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها