|

ناحیه نوآوری دانشگاه تهران در منطقه 6 راه‌اندازی می‌شود

رئیس پارک علم و فناوری تهران از راه اندازی و فعالیت ناحیه نوآوری دانشگاه تهران با راهبری و مدیریت این پارک در منطقه 6 تهران خبر داد.

ناحیه نوآوری دانشگاه تهران در منطقه 6 راه‌اندازی می‌شود

به گزارش شبکه شرق،  علی اسدی رئیس پارک علم و فناوری تهران، از راه اندازی ناحیه نوآوری دانشگاه تهران در محدوده منطقه 6 تهران خبر داد و گفت: این یک رویداد عظیم است که برای اولین بار در ایران و از سوی دانشگاه تهران ایجاد خواهد شد.

وی افزود: اجرای این پروژه نیازمند یک تفاهم نامه چهارجانبه‌ با مشارکت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شهردار تهران وزیر عتف و رئیس دانشگاه تهران است که به زودی به امضا خواهد رسید.

اسدی درخصوص چشم اندازه این طرح گفت: ناحیه نوآوری دانشگاه تهران با برقراری ارتباط موثر میان امکانات و تسهیلات و جذب استعدادها به توسعه اکوسیستم کارآفرینی شهر و در نهایت کشور کمک می کند؛ در این ناحیه شرکت‎ها و استارت‌آپ‌ها با ارتباط دو سویه می‌توانند در توسعه اکوسیستم کارآفرینی نقش موثری ایفا کنند.

رئیس پارک علم و فناوری تهران ادامه داد: یکی از برنامه‌های جدی ما در این ناحیه نوآوری حرکت به سمت هوشمندسازی است و به دنبال فراهم کردن بستر مناسب برای ایجاد آن هستیم تا شهر هوشمند را در این ناحیه نوآوری ایجاد کنیم.

وی درپاسخ به این سوال که در گذشته همو موضوع راه اندازی ناحیه نوآوری دانشگاه تهران مطرح بوده است، خاطرنشان کرد: دیدگاه رئیس جدید دانشگاه تهران این است که مسئولیت پذیری اجتماعی دانشگاه در عرصه عمل نیز دیده شود؛ این دانشگاه نباید تنها به دنبال آموزش و پژوهش باشد بلکه باید با به کارگیری پژوهش‌ها در قالب فناوری‌هایی که می‌تواند موفق باشد به آن سمت حرکت کنیم. لذا، همکاری‌های لازم برای شهر هوشمند را ابتدا در ناحیه نوآوری با همکاری فراجا دنبال خواهیم کرد. 

گفتنی است، ناحیه نوآوری شهر دانش در محدوده جغرافیایی حدفاصل بلوار کشاورز در شمال، خیابان کارگر در غرب، خیابان انقلاب در جنوب و خیابان وصال شیرازی در شرق و همچنین ناحیه نوآوری تهران در محدوده حدفاصل بزرگراه شهید حکیم در شمال، بزرگراه شهید چمران در غرب، بزرگراه شهید گمنام و خیابان مطهری در جنوب، بزرگراه شهید مدرس در شرق قرار گرفته است.

 

منبع: فارس