|

وزیر بهداشت:‌ آنتی‌بیوتیک تا ۲ روز آینده تأمین می‌شود

وزیر بهداشت گفت: الان نمی‌توان گفت که کمبود آنتی‌بیوتیک داریم. با این حال تامین آنتی‌بیوتیک را از ابتدای هفته شروع کردیم و تا دو روز آینده دارو به میزان کافی تامین می‌شود.

وزیر بهداشت:‌ آنتی‌بیوتیک تا ۲ روز آینده تأمین می‌شود

به گزارش شبکه شرق، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: با توجه به اینکه همه‌گیری آنفلوآنزا به طور غیرقابل پیش‌بینی در اواسط مهر با بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها آغاز شده است به دلیل افزایش بیماران مبتلا، کمبود آنتی‌بیوتیک نیز احساس شد.

بهرام عین اللهی روز سه شنبه در حاشیه همایش روز ملی بیمه سلامت در هتل قلب در جمع خبرنگاران افزود: اکنون به صورت فوریتی تامین و توزیع آنتی بیوتیک از ابتدای هفته آغاز شده و تا ۲ روز دیگر دارو به میزان کافی در دسترس مردم است.

وی با اشاره به تجویز مصرف دارو، اظهار داشت: باید راهنمای تجویز منطقی دارو در کشور تدوین شود و پزشک بر اساس این راهنما به بیمار داروی مورد نیاز را تجویز کند. استاندارد تجویز دارو در نسخ ۱.۵ قلم در دنیا است اما در کشور ما چهار قلم در نسخ تجویز می‌شود و این موضوع مصرف دارو را بالا می‌برد.

عین اللهی تصریح کرد: صندوق حمایت از بیماران خاص و صعب العلاج نیز اقدام بزرگی است که در کشور آغاز شده است و این صندوق صوری نیست. مصوبه هیات دولت، اعتبار و آیین‌نامه دارد و همه چیز آن مشخص است.

وزیر بهداشت اظهار داشت: اعتبار صندوق حمایت از بیماران صعب‌العلاج و خاص و نادر پنج هزار میلیارد تومان است که از این تعداد یکهزار و ۲۰۰ میلیارد تومان تخصیص داده شده و امیدواریم این حرکت حمایتی شروع شود و به تدریج دامنه آن را گسترش دهیم.  

منبع: ایرنا