|

آغاز مهلت مجدد انتخاب‌رشته داوطلبان کنکور از 15 شهریور

داوطلبانی که در کنکور ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، از ۱۵ شهریور تا پایان ۱۷ شهریورماه نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.

آغاز مهلت مجدد انتخاب‌رشته داوطلبان کنکور از 15 شهریور

مهلت مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان مجاز شده در آزمون ورود به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی سال ۱۴۰۱ که موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته‌های تحصیلی نشده‌اند، از امروز آغاز می‌شود.

داوطلبانی که در کنکور ۱۴۰۱ مجاز به انتخاب رشته شده‌اند، اما در بازه زمانی انتخاب رشته (۱۷ تا ۲۴ مرداد) موفق به تکمیل فرم انتخاب رشته نشده‌اند، می‌توانند از روز سه‌شنبه، ۱۵ شهریور تا پایان روز پنج‌شنبه، ۱۷ شهریور ماه با مراجعه به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند. این مهلت به هیچ وجه تمدید نمی‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور به متقاضیان رشته­‌های دارای آزمون عملی و طراحی (رشته‌های علوم ورزشی، آموزش تربیت بدنی و همچنین رشته‌های گروه آزمایشی هنر) توصیه کرده است که برای انتخاب این رشته‌ها در آزمون عملی این رشته‌ها قبلاً شرکت کرده باشند.

بنابر اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، اگر رشته‌های دارای شرایط خاص مدنظر داوطلبان است، باید توجه داشته باشند که در صورت داشتن شرایط و همچنین نمره علمی، همزمان با اعلام نتایج نهایی برای انجام مراحل مصاحبه و بررسی صلاحیت معرفی می‌شوند.

به گزارش ایسنا، نتایج نهایی کنکور ۱۴۰۱ در هفته پایانی شهریورماه به اطلاع داوطلبان می‌رسد.