|
کدخبر: 845381

فرودگاه امام: یا کارت واکسن یا تست pcr

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت فرودگاه امام گفت: تمام مسافران ایرانی از هر کشوری می‌توانند با داشتن کارت واکسن دوز دوم و یا با تست pcr منفی ۷۲ ساعته وارد کشورمان شوند.

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت فرودگاه امام گفت: طبق آخرین مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا تمام مسافران ایرانی از هر کشوری و مسافران عراقی می‌توانند با داشتن کارت واکسن دوز دوم که دو هفته از تاریخ تزریق آن گذشته و یا با تست pcr منفی ۷۲ ساعته وارد کشورمان شوند.

سید محمدرضا سیف درباره آخرین تصمیمات ستاد ملی مبارزه کرونا برای پروتکل‌های بهداشتی پذیرش مسافر اظهار داشت: طبق آخرین مقررات ستاد ملی مبارزه با کرونا در راستای تسهیل‌سازی رفت و آمد ایرانی‌ها به کشور، تمام مسافران ایرانی از هر کشوری می‌توانند با داشتن کارت واکسن دوز دوم که دو هفته از تاریخ تزریق آن گذشته و یا با تست pcr منفی ۷۲ ساعته وارد کشورمان شوند.

وی ادامه داد:، اما مسافران غیر ایرانی برای ورود به کشور باید هم کارت واکسن و هم تست pcr منفی ۷۲ ساعته داشته باشند و در صورت نداشتن تست در فرودگاه امام تست pcr منفی از مسافران خارجی گرفته می‌شود.

مدیرکل دفتر ایمنی و تضمین کیفیت فرودگاه امام درباره تغییر مقررات پروتکل‌های بهداشتی برای ورود اتباع کشور عراق به ایران گفت: از آنجایی که تردد مسافران از کشور عراق به کشورمان بسیار زیاد است در راستای تسهیل سازی ورود مسافران عراقی به ایران قرار بر این شده است که مسافران از این کشور هم یا با کارت واکسن دوز دوم و یا با تست pcr منفی ۷۲ ساعته بتوانند وارد ایران شوند.

سیف تاکید کرد: به جز عراق، مسافران خارجی از کشور دیگری مشمول و حائز این شرایط نمی‌شوند.