|
کدخبر: 840622

آلمان اعزام نیروهای بیشتر به لیتوانی را بررسی می‌کند

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد، همزمان با افزایش تنش‌ها بر سر بسیج نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین، آلمان استقرار نیروهای بیشتر در لیتوانی را بررسی می‌کند.

وزیر دفاع آلمان اعلام کرد، همزمان با افزایش تنش‌ها بر سر بسیج نظامی روسیه در نزدیکی اوکراین، آلمان استقرار نیروهای بیشتر در لیتوانی را بررسی می‌کند.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری رویترز،‌ "کریستینه لامبرشت"، وزیر دفاع آلمان در مصاحبه‌ای با گروه رسانه‌ای فونکه که امروز (یکشنبه) به صورت آنلاین و فردا (دوشنبه) در روزنامه‌ها منتشر می‌شود، گفت:‌ آلمان در حال حاضر با رهبری یکی از گروه‌های نظامی ناتو در لیتوانی، مشارکت بسیار مهمی در این کشور دارد.

وی افزود: به عنوان یک اصل، اعزام نیروهای بیشتر به منظور تقویت نیروهای موجود مطرح است و ما در حال حاضر با لیتوانی مشغول رایزنی هستیم تا تصمیم بگیریم که اکنون بهترین کار و تصمیم چیست.

این در حالی است که روسیه برنامه‌ریزی برای حمله به اوکراین را رد کرده اما ده‌ها هزار نیرو در نزدیکی مرز اوکراین مستقر کرده است؛ اقدامی که بهانه ای شد تا آمریکا دستور اعزام ۳۰۰۰ نیروی بیشتر برای تقویت جناح شرقی ناتو در لهستان و رومانی را صادر کند.

نخستن گروه از این نیروهای آمریکایی روز شنبه وارد پایگاه نظامی رزسزاوشو-جسینکا واقع در جنوب لهستان شدند.

ناتو تاکنون چهار واحد نظامی چند ملیتی متشکل از پنج هزار نیرو را در لهستان، لیتوانی، لتونی و استونی مستقر کرده است. این نیروها در واکنش به الحاق شبه‌جزیره کریمه به روسیه در سال ۲۰۱۴ میلادی به این چهار کشور اعزام شدند.

این گروه‌های جنگی ناتو به رهبری آمریکا، آلمان، کانادا و انگلیس قرار است از حمله ادعایی در این منطقه جلوگیری کنند و برای رسیدن نیروهای ناتو به خط مقدم زمان بخرند.

پس از آنکه سفارت اوکراین در آلمان فهرستی از درخواست‌های ویژه را برای وزرای دفاع و امور خارجه در آلمان ارسال کرد، لامبرشت بار دیگر تامین تسلیحات برای کی‌یف را رد کرد.

این لیست شامل سیستم‌های دفاع موشکی، ابزار لازم برای جنگ الکترونیکی، عینک‌های دید در شب، رادیوهای دیجیتال، پایگاه‌های رادار و آمبولانس‌های نظامی بود.