|
کدخبر: 840334

از سوی آمریکا؛

یک نفتکش مرتبط با ایران رفع تحریم شد

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که نفتکش «وی ال سی سی عمان پراید» با پرچم لیبریا از لیست تحریم‌ها خارج کرده است.

وزارت خزانه داری آمریکا یک نفتکش با پرچم لیبریا را که به بهانه حمل نفت ایران تحریم کرده بود، از لیست خارج کرد.

وزارت خزانه‌داری آمریکا در بیانیه‌ای اعلام کرد که نفتکش «وی ال سی سی عمان پراید» با پرچم لیبریا را که چندی پیش به بهانه حمل نفت ایران در لیست تحریم قرار داده بود، از لیست تحریم‌ها خارج کرده است.

دفتر کنترل سرمایه‌های خارجی یا دفتر کنترل دارایی‌های خارجی که زیرمجموعه وزارت خزانه‌داری آمریکا است‌، اعلام کرد که نفتکش عمان پراید که در معرض تحریم‌های ثانویه قرار گرفته بود، از لیست تحریم‌ها خارج شده است.

در تاریخ ۱۳ آگوست ۲۰۲۱ (چهارم مرداد ماه) وزارت خزانه‌داری آمریکا مدعی شد که نفتکش عمان پراید را به دلیل حمل نفت ایران و تسهیل صادرات نفت ایران در لیست تحریم‌ها قرار داده است و مدعی شد که «محمود راشد آمور الحبسی» تبعه عمانی، سیستم‌‌های شناسایی خودکار کشتی را دستکاری کرده، اسناد حمل و نقل را جعل کرده و برای دور زدن تحریم های آمریکا علیه بخش نفت و کشتیرانی ایران رشوه داده است.

خزانه داری همچنین مدعی شد که داده‌های کپلر نشان می‌دهد این کشتی سه بار در ژوئیه، آگوست و اکتبر سال ۲۰۲۰ نفت از ایران بارگیری کرده است و در ۱۳ آگوست در سواحل عمان مشاهده شده است.