|
کدخبر: 838783

یائیر لاپید، وزیرخارجه اسرائیل اعلام کرد:

لزوم دستیابی به توافقی خوب با ایران

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی گفت: ما با توافقی مخالفت خواهیم کرد که امکان نظارت واقعی ندارد: نه بر برنامه هسته‌ای، نه بر منابع درآمد ایران و نه بر اقدامات ایران.

وزیر خارجه رژیم صهیونیستی در اظهاراتی تکراری بر لزوم دستیابی به توافقی خوب با ایران تاکید کرد و مدعی شد: اسرائیل با هیچ توافقی مخالف نیست.

یائیر لاپید وزیر خارجه اسرائیل در توییتی در مورد مذاکرات وین گفت: امروز در کمیته روابط خارجه اسرائیل سخنرانی کردم. من در مورد چالش‌های سیاست خارجی اسرائیل صحبت کردم که هسته اصلی آن برنامه هسته‌ای ایران و مقابله با آن است. امروز مذاکرات هسته‌ای در وین از سر گرفته می‌شود. در ماه‌های اخیر گفت‌وگوی فشرده‌ای با همه کشورهای درگیر در این مذاکرات داشته‌ایم.

وی در ادامه اظهارات مداخله‌جویانه خود مدعی شد: ایران نمی‌تواند به یک کشور آستانه هسته‌ای تبدیل شود. ما ترجیح می‌دهیم همکاری بین‌المللی داشته باشیم، اما در صورت لزوم، به تنهایی عمل می‌کنیم. برای امنیت خود به تنهایی اقدام کنیم. اسرائیل با هیچ توافقی مخالف نیست. البته یک توافق خوب، خوب است. ما با توافقی مخالفت خواهیم کرد که امکان نظارت واقعی ندارد: نه بر برنامه هسته‌ای، نه بر منابع درآمد ایران و نه بر اقدامات ایران.