|

ثبت دمای بالای ۵۰ درجه در برخی نقاط بوشهر

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر گفت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا آخر هفته جاری با وزش باد جنوبی بر روی خلیج‌فارس، سواحل استان بوشهر به ویژه مناطق شمالی و مرکزی متلاطم خواهد بود

ثبت دمای بالای ۵۰ درجه در  برخی نقاط بوشهر

به گزارش شبکه شرق، معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر از ثبت دمای هوای برخی از شهر‌های دشتستان بالای ۵۰ درجه خبر داد و گفت: رطوبت ۳ شهر بوشهر، عسلویه و خارگ ۹۱ درصد ثبت شده است.

زهرا راستگو با اشاره به افزایش سرعت وزش باد در استان اظهار داشت: بررسی نقشه‌های هواشناسی نشان می‌دهد تا آخر هفته جاری با وزش باد جنوبی بر روی خلیج‌فارس، سواحل استان بوشهر به ویژه مناطق شمالی و مرکزی متلاطم خواهد بود

 

وی با اشاره به بارش پراکنده باران در اواخر هفته جاری تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود اواخر هفته جاری با فعالیت سامانه ناپایدار جوی در استان بوشهر، وقوع بارش پراکنده باران در برخی نواحی شمالی و مرکزی استان بوشهر مورد انتظار است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر امروز جهت وزش باد در استان بوشهر را غالباً جنوب شرقی تا جنوب غربی اعلام و خاطرنشان کرد: سرعت وزش باد در استان بوشهر به ویژه بر روی خلیج‌فارس تا ۴۶ کیلومتر در ساعت پیش‌بینی شده است.

راستگو ارتفاع موج خلیج‌فارس را تا ۱.۵ متر دانست و بیان کرد: ارتفاع موج دریا در نوار ساحلی استان بوشهر ۳۰ تا ۹۰ گاهی ۱۲۰ سانتیمتر و از اواخر وقت امروز در سواحل شمالی و مرکزی ۶۰ تا ۱۲۰ گاهی تا ۱.۵ متر پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به افزایش دمای هوا در استان بوشهر تصریح کرد: اطلاعات ایستگاه‌های هواشناسی استان بوشهر حاکی است امروز دمای هوای ۵ شهر در دشتستان، دشتی و تنگستان بالای ۵۰ درجه سلسیوس ثبت شده است.

معاون توسعه و پیش‌بینی هواشناسی استان بوشهر اضافه کرد: بیشینه دمای هوای آب‌پخش، شبانکاره در دشتستان بالای ۵۰ درجه و شهر‌های برازجان، اهرم و خورموج بین ۴۸ تا مرز ۵۰ درجه سلسیوس ثبت شده است.

وی ادامه داد: این درحالی است که دمای شهر‌های بوشهر، عسلویه و جم بین ۴۳ تا ۴۶ درجه سلسیوس بوده است.

راستگو افزایش رطوبت و شرجی در شهر‌های ساحلی را از دیگر رویداد‌های هواشناسی استان بوشهر دانست و بیان کرد: رطوبت هوا امروز در بوشهر، خارگ و عسلویه به ۹۱ درصد رسید و بندر دیر ۸۴ درصد ثبت شده است.

وی با تأکید بر پرهیز از تردد غیرضروری اضافه کرد: توصیه می‌شود بیماران قلبی، عروقی و تنفسی، کودکان و مادران باردار از تردد غیرضروری در این وضعیت آب و هوایی خودداری و برنامه خود را به غیر از اوج تابش آفتاب موکول کنند.

 

منبع: تسنیم
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها