|

توقیف شناور تفریحی به علت عدم «رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی»

جزئیات توقیف یک شناور تفریحی با حکم قضایی در بوشهر اعلام شد.

توقیف شناور تفریحی به علت عدم «رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی»

به گزارش شبکه شرق، فرمانده مرزبانی استان بوشهر اعلام کرد: با وجود اطلاع‌رسانی و تذکرات مرزبانان به صاحبان شناور‌های تفریحی در راستای رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی و حرمت ماه مبارک رمضان، این لنج با دستور مقام قضایی به‌دلیل عدم رعایت هنجار‌های اجتماعی و اسلامی توقیف شد.

طبق اعلام فرمانده مرزبانی استان بوشهر، یک لنج با حکم قضایی در ساحل بوشهر توقیف شد.

سرهنگ عبدالله خسروی، فرمانده مرزبانی استان بوشهر امروز «جمعه، سوم فروردین ماه ۱۴۰۳»، در جمع خبرنگاران در بوشهر با اشاره به تقارن ماه مبارک رمضان با ایام تعطیلات نوروز اظهار داشت: رعایت حرمت این ماه با عظمت، امور فرهنگی و اخلاق اسلامی یک اصل است که در این راستا رعایت فرهنگ اسلامی یک ضرورت است.

او با بیان اینکه مردم ولایت‌مدار استان بوشهر نسبت به امور فرهنگ دینی و اخلاق اسلامی توجه ویژه‌ای دارند گفت: مسافران و گردشگران باید حرمت این ماه را مورد توجه قرار دهند و از هنجارشکنی جلوگیری کنند.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر از توقیف یک فروند لنج که اقدام به جابجایی مسافر نوروزی کرده بود، در نوار ساحلی بوشهر خبر داد و بیان کرد: علیرغم اطلاع‌رسانی و تذکرات مرزبانان به صاحبان شناور‌های تفریحی در راستای رعایت شئونات اسلامی و اخلاقی و حرمت ماه مبارک رمضان، این لنج با دستور مقام قضایی به‌دلیل عدم رعایت هنجار‌های اجتماعی و اسلامی توقیف شد.

سرهنگ خسروی ضمن تقدیر از همکاری و احساس مسئولیت مردم بوشهر و مسافرین نوروزی تصریح کرد: مرزبانان استان بوشهر علاوه بر تامین نظم و امنیت مرز دریایی خلیج فارس، سواحل استان بوشهر و مسافرین در نوار ساحلی با کسانیکه باعث هنجارشکنی و عدم رعایت شئونات اسلامی شوند برابر قانون برخورد می‌شود.

فرمانده مرزبانی استان بوشهر با بیان اینکه خدمت به مردم و مهمانان نوروزی و برقراری امنیت آن‌ها برای مرزبانان در دریا افتخار است از همه صاحبان شناور‌ها درخواست کرد به قوانین و مقررات پایبند باشند و مرزبانان از تردد شناور‌ها که سبب بی‌نظمی و عدم رعایت اخلاق اسلامی می‌شوند، جلوگیری می‌کند.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها