|

اطلاعیه لغو پروازها/ علت لغو پروازهای ایلام و تهران چیست؟

جزئیات لغو پروازها از مقصد تهران به ایلام و برعکس و پروازهای شرکت‌های هواپیمایی «آسمان» و «ایران ایر» اعلام شد.

اطلاعیه لغو پروازها/ علت لغو پروازهای ایلام و تهران چیست؟

به گزارش شبکه شرق، پروازهای فرودگاه ایلام به دلیل شرایط نامساعد جوی لغو شدند.

فرودگاه شهدای ایلام در اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پروازهای شرکت‌های هواپیمایی «آسمان و ایران ایر» در روز دوشنبه، مورخ «۱۴۰۳/۰۳/۱۷» در مسیر تهران-ایلام-تهران به علت پایین بودن دید افقی باطل اعلام شده است.»

بارش شدید باران از صبح امروز «دوشنبه، ۱۷ اردیبهشت ۱۴۰۳»، مناطق مختلف استان ایلام را فراگرفته است.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام گفت: کاهش دید افقی و شرایط نامساعد جوی ۲ پرواز مسیر تهران-‌ایلام را لغو کرد.

«وحید فروغی‌زاده» مدیر فرودگاه شهدای ایلام روز «دوشنبه» اظهار کرد: پروازهای صبح ایران‌ایر (هما) و آسمان از مقصد تهران به ایلام و برعکس، با توجه به شرایط ناپایدار جوی و کاهش دید افقی لغو شد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام افزود: امروز یک پرواز فوق‌العاده از شرکت ایرلاین پویا نیز در فهرست برنامه‌های پروازی فرودگاه شهدای ایلام قرار دارد که هنوز لغو یا انجام آن از سوی این شرکت هواپیمایی اعلام نشده است.

فروغی‌زاده یادآور شد: هفته گذشته نیز شرایط نامساعد جوی باعث لغو پرواز شرکت ایران‌ایر به ایلام شد.

مدیر فرودگاه شهدای ایلام ادامه داد: مسافران پیش از مراجعه به فرودگاه، برای اطلاع از انجام پروازها، با سامانه‌های ۶۸۰۰ و ۱۹۹ تماس بگیرند.

بر اساس پیش‌بینی کارشناسان هواشناسی، بارش باران از شامگاه یکشنبه تا اواخر وقت سه‌شنبه هفته جاری، آسمان استان را تحت تاثیر ناپایداری‌های جوی قرار می‌دهد.

از روز دوشنبه هفته گذشته تا شنبه هفته جاری، جو استان شاهد بارش‌های تند رگباری بهاری بوده است و این بارش‌ها همچنان تا روز سه‌شنبه تداوم دارد.

در حال حاضر، ۱۲ سورتی پرواز از سوی شرکت‌های هواپیمایی ماهان، ایران‌ایر و آسمان در مقصد تهران-ایلام فعالیت دارد.

شرکت هواپیمایی پویا نیز هشت سورتی پرواز فوق‌العاده برای این مسیر برنامه‌ریزی کرده است که امروز و پنج‌شنبه هفته جاری، آخرین سورتی‌های این شرکت در استان انجام می‌شود.

منبع: ایرنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها