|

انتشار آمار رسمی قیمت دلار، سکه و رشد اقتصادی در دولت حسن روحانی

۳۲ ماه دولت حسن روحانی را با دولت ابراهیم رئیسی مقایسه کنید/ ویدئو

سایت حسن روحانی با انتشار آمار قیمت دلار، سکه و رشد اقتصادی در دولت حسن روحانی، و مقایسه کارنامه دولت یازدهم با دولت ابراهیم رئیسی، بخشی از گفتگوی رئیس‌جمهور سابق ایران در این خصوص را منتشر کرد.

۳۲ ماه دولت حسن روحانی را با دولت ابراهیم رئیسی مقایسه کنید/ ویدئو

به گزارش شبکه شرق، «حسن روحانی» در خصوص مقایسه کارنامه ۳۲ ماهه دولت سیزدهم با دولت یازدهم در حوزه اقتصادی گفت: «رشد اقتصادی سال ۹۱، منهای ۸.۵ درصد بود. سال قبل از آن نیز منفی بود. در چهار سال اول، رشد اقتصادی به طور متوسط، ۴.۶ درصد بود. در سال ۱۳۹۵، با ۱۴.۲ درصد، اولین رشد اقتصادی دنیا را داشتیم.»

«حسن روحانی» رئیس دولت‌های یازدهم و دوازهم، روز چهارشنبه گذشته «۳۰ خرداد ۱۴۰۳»، در دیدار جمعی از وزیران و معاونان رئیس‌جمهور در دولت‌های یازدهم و دوازدهم، با مقایسه کارنامه ۳۲ ماهه دولت سیزدهم با دولت یازدهم در حوزه اقتصادی گفت: «اولین دولت پس از انقلاب بودیم که دو سال و نیم متوالی تورم تک‌رقمی داشتیم.»

مشروح سخنان حسن روحانی در این دیدار به شرح زیر است:

* هیچ وقت در تاریخ ایران بعد از جنگ جهانی دوم سه سال متوالی تورم ۴۰ درصدی نداشتیم. در این ۳ سال تورم بالای ۴۰ درصد بود.

* شاخص فلاکت در این ۳ سال، در تاریخ قبل و بعد از انقلاب بی‌نظیر بود. شاخص فلاکت در سال ۱۴۰۱، ۵۴ درصد بود. در ابتدای سال ۹۲ شاخص فلاکت ۴۲ درصد بود که در سال ۹۵ به ۱۹ درصد و سال ۹۶ به ۲۰ درصد رساندیم.

* اولین دولت پس از انقلاب بودیم که دو سال و نیم متوالی تورم تک‌رقمی داشتیم.

* رشد اقتصادی سال ۹۱ منهای ۸.۵ درصد بود. سال قبل از آن هم منفی بود. در ۴ سال اول رشد اقتصادی به طور متوسط ۴.۶ درصد بود. در سال ۱۳۹۵ با ۱۴.۲ درصد، اولین رشد اقتصادی دنیا را داشتیم.

* در ۳۲ ماه دولت یازدهم نرخ دلار حدود ۹ درصد افزایش پیدا کرد. در ۳۲ ماه اخیر نرخ دلار ۱۵۲ درصد افزایش پیدا کرده است. در ۳۲ ماه نخست دولت یازدهم قیمت سکه ۱۱ درصد کاهش پیدا کرد. در ۳۲ ماه اخیر قیمت سکه حدود ۳۰۰ درصد افزایش پیدا کرده است؛ از ۱۱ میلیون تومان در آخر دولت دوازدهم به بالای ۴۰ میلیون رسیده است. ۳۲ ماه دولت یازدهم را با سیزدهم در همه حوزه‌ها با هم مقایسه کنید.

مشروح کامل سخنان حسن روحانی، در این دیدار به زودی منتشر می‌شود.

در ادامه، می‌توانید بخشی از گفتگوی حسن روحانی در این دیدار را که به مقایسه کارنامه ۳۲ ماهه دولت سیزدهم با دولت یازدهم در حوزه اقتصادی پرداخته است، ببینید.

منبع: سایت حسن روحانی
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها