|

هشدار درباره رکود مصرف و قطعی برق در چند استان کشور/ منتظر قبض‌ برق میلیونی باشید

سخنگوی صنعت برق از شکستن رکورد تقاضای مصرف برق در این موقع از سال را نشان دهنده جهش مصرف برق به دلیل افزایش استفاده از وسایل سرمایشی ارزیابی کرد و خاطرنشان کرد: اوج تقاضای برق اکنون به ۶۸۰۹۵ مگاوات رسیده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته ٨.٣٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.

هشدار درباره رکود مصرف و قطعی برق در چند استان کشور/ منتظر قبض‌ برق میلیونی باشید

به گزارش شبکه شرق، بر اساس اعلام سخنگوی صنعت برق، چند استان کشور، نقطه اوج مصرف برق سال گذشته را پشت‌سر گذاشته‌اند؛ مصرف برق منطقه تهران، شامل استان‌های تهران، قم و البرز نیز به نقطه اوج سال گذشته نزدیک شده است. اوج تقاضای برق، اکنون به ۶۸۰۹۵ مگاوات رسیده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته، ٨.٣٨ درصد افزایش نشان می‌دهد. در این شرایط مشترکان پرمصرف و فوق پرمصرف باید مراقب قبوض نجومی ناشی از مصرف برق باشند، چراکه در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف در تابستان، قبض‌های میلیونی دریافت خواهند کرد.

«مصطفی رجبی مشهدی» سخنگوی صنعت برق با بیان اینکه استان‌های هرمزگان، کرمان و سمنان از پیک بار سال گذشته خود عبور کردند، تصریح کرد: مصرف برق منطقه تهران شامل استان‌های تهران، قم و البرز نیز به نقطه اوج سال گذشته نزدیک شده است.

سخنگوی صنعت برق شکستن رکورد تقاضای مصرف برق در این موقع از سال را نشان‌دهنده جهش مصرف برق به دلیل افزایش استفاده از وسایل سرمایشی ارزیابی و تاکید کرد: اوج تقاضای برق اکنون به ۶۸۰۹۵ مگاوات رسیده است که نسبت به روز مشابه سال گذشته، ٨.٣٨ درصد افزایش نشان می‌دهد.

سخنگوی صنعت برق تصریح کرد: در این شرایط، مشترکان پرمصرف و فوق پرمصرف باید مراقب قبوض نجومی ناشی از مصرف بی محابای برق باشند، چراکه در صورت رعایت نکردن الگوی مصرف در تابستان، قبض‌های میلیونی دریافت خواهند کرد.

رجبی مشهدی با بیان اینکه در حالی که اغلب هموطنان با این پویش با انرژی همراهی کرده و علاوه بر مشارکت در کاهش مصرف برق به عنوان یک سرمایه ملی، هزینه‌های خود را کاهش داده و در عین حال، از جوایز پیش‌بینی‌شده در این پویش بهره‌مند می‌شوند، گفت: تعداد محدودی از مشترکان که کمتر از یک میلیون مشترک را تشکیل می‌دهند، بسیار پرمصرف هستند و حدوداً چندین برابر الگوی مصرف تعیین‌شده، از برق استفاده می‌کنند.

سخنگوی صنعت برق تاکید کرد: این گروه باید هوشیار باشند که در صورت عدم تجدیدنظر در نوع مصرف خود، به‌طور قطع در تابستان، با قبض‌های میلیونی مواجه خواهند شد، چراکه بر اساس ماده «٦» قانون مانع‌زدایی از توسعه صنعت برق، تخصیص یارانه به مصارف بالاتر از الگو ممنوع است و تعرفه برق مشترکان خانگی با مصرف بالاتر از الگوی مصوب به صورت پلکانی، افزایش می‌یابد.

منبع: ايسنا
 

نظرسنجی

اگر در چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری شرکت می‌کنید، به کدام یک از گزینه‌های تایید شده رای خواهید داد؟

اخبار مرتبط سایر رسانه ها