|

این افراد منتظر قبض برق نجومی باشند!

استفاده از کولر گازی، این گروه از مشترکان را در الگوی تعریف‌شده برای آن مناطق قرار می‌دهد؛ مصرف برق ۷۵ درصد مردم، کمتر از این الگوست. به تبع آن، این افراد جزو پرمصرف‌ها محسوب می‌شوند و اگر به فکر رعایت الگوی مصرف خود نباشند، ناچار به پرداخت قبض‌های سنگین برق هستند.

این افراد منتظر قبض برق نجومی باشند!

به گزارش شبکه شرق، سخنگوی صنعت برق گفت: ۸۰ درصد مشترکان کشور در اقلیم عادی و معتدل قرار دارند؛ این عده از مشترکان اگر از کولر آبی استفاده کنند، قطعاً از رفاه لازم در دوره گرم تابستان برخوردار شده و هزینه برق کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

مصطفی رجبی مشهدی، سخنگوی صنعت برق با بیان این که ۸۰ درصد مشترکان کشور در اقلیم عادی و معتدل قرار دارند، اظهار داشت: این عده از مشترکان اگر از کولر آبی استفاده کنند، قطعاً از رفاه لازم در دوره گرم تابستان برخوردار شده و هزینه برق کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

او افزود: اگر مشترکان هنگام خرید وسایل برقی به برچسب انرژی آن توجه کنند، هزینه برق مصرفی‌شان به مراتب کمتر خواهد شد.

سخنگوی صنعت برق افزود: ۸۰ درصد مشترکان کشور در اقلیم عادی و معتدل قرار دارن؛ این عده از مشترکان اگر از کولر آبی استفاده کنند، قطعاً از رفاه لازم در دوره گرم تابستان برخوردار شده و هزینه برق کمتری نیز پرداخت خواهند کرد.

مدیرعامل شرکت توانیر با بیان اینکه «استفاده از کولر گازی در مناطق معتدل، قبض برق را سنگین می‌کند»، گفت: استفاده از کولر گازی، این گروه از مشترکان را در الگوی تعریف‌شده برای آن مناطق قرار می‌دهد؛ مصرف برق ۷۵ درصد مردم، کمتر از این الگوست. به تبع آن، این افراد جزو پرمصرف‌ها محسوب می‌شوند و اگر به فکر رعایت الگوی مصرف خود نباشند، ناچار به پرداخت قبض‌های سنگین برق هستند.

سخنگوی صنعت برق ادامه داد: بخشی از پرمصرفی برق به انتخاب تجهیزات برقی، باز می‌گردد؛ به طوری که اگر برچسب انرژی هرچه رده بالاتری نظیر A و A+ و A++ و A+++ داشته باشد، مصرف آن وسیله برقی به مراتب کمتر بوده و سهم هزینه برق در سبد خانوار نیز به طور محسوسی کاهش می‌یابد.

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها