|

سخنگوی دولت:

هدایت بانک‌ها به سمت تولید کنندگان

​سخنگوی دولت با اشاره به سیاست دولت سیزدهم در زمینه حمایت از تولیدکنندگان و کاهش چالش‌های بانکی این بخش گفت بانک‌ها باید به طرف تولید کنندگان هدایت شوند و سیاست دولت سیزدهم در جهت اصلاح رویه بانکی است.

هدایت بانک‌ها به سمت تولید کنندگان

به گزارش شبکه شرق، علی بهادری جهرمی - دبیر و سخنگوی هیئت دولت - در جشنواره تولید ملی - افتخار ملی به نگاه دولت به بخش خصوصی و تولید کنندگان اشاره کرد و گفت: نگاه دولت سیزدهم همان نگاهی است که مقام معظم رهبری برای دولت مردان همه ادوار مشخص کرده است و بی شک حل مسئله اقتصادی کشور از درون حاصل می شود و دولت به شکل ویژه بر روی تولید کنندگان داخلی حساب می‌کند.

جهرمی در ادامه به همکاری دولت و بخش خصوصی در زمینه احیاء بنگاه‌های تولیدی غیر فعال و نیمه فعال اشاره کرد و گفت: در دو سال گذشته توانستیم با کمک بخش خصوصی حدود ۶۵۰۰ کارگاه تولیدی تعطیل و نیمه تعطیل را فعال کرده و به چرخه تولید بازگردانیم و تمام تلاش دولت سیزدهم بر همکاری با بخش خصوصی به جای نظارت بر این بخش، متمرکز است.

وی در ادامه با اشاره به عزم دولت برای بهبود فضای کسب و کار گفت: تنها چند روز بعد از دیدار مقام معظم رهبری با تولید کنندگان داخلی، دولت سیزدهم بعد از ۱۲ سال آیین نامه ماده ۲۴ قانون بهبود فضای کسب و کار را تصویب کرد.

سخنگوی دولت در پایان به چالش های موجود میان نظام بانکی و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت: باید بانک‌ها را به سمت حمایت از تولید کنندگان هدایت کنیم و مطمئنا بانک ها باید در خدمت تولید کنندگان داخلی بوده و بانکی که طرف تولیدکنندگان نباشد بی شک مخرب است و حتی عاملی در رشد تورم به حساب می آید، بنابراین سیاست دولت سیزدهم در جهت اصلاح رویه بانکی است.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها