|

ماجرای ساخت مسکن چینی توسط زندانیان چینی چیست؟

دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن گفته است که قرار است زندانیان چینی برای ساخت مسکن به تهران آورده شوند.

ماجرای ساخت مسکن چینی توسط زندانیان چینی چیست؟

به گزارش شبکه شرق، در حالی که دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن می‌گوید که «قرار است زندانیان چینی برای ساخت مسکن به تهران آورده شوند،» معاون شهردار تهران این موضوع را تکذیب کرد.

«بیش از 40 درصد تهرانی‌ها اجاره‌نشین هستند و باید 50 درصد درآمدشان را صرف اجاره‌بهای مسکن کنند»؛ این را رئیس شورای شهر تهران مهدی چمران می‌گوید.

کمبود مسکن، گرانی ملک و بالا بودن اجاره بها مشکلاتی را برای تهرانی‌ها ایجاد کرده و باعث شد که برخی از شهروندان به محلات پایین‌تر و یا به حاشیه شهر کوچ کنند.

برای رفع معضل مسکن در پایتخت، قرارگاه مسکن ایجاد شد تا دستگاه‌های مسوول در کنار هم این مشکل را برطرف کنند. شهردار تهران هم چندی پیش در سفر خود به چین، تفاهم‌نامه ساخت دویست هزار واحد مسکونی را امضا کرد.

چینی ها قرار است به عنوان سرمایه‌گذار در بخش نوسازی بافت فرسوده ورود کنند. بعد از عید سال 1403 چشم بادامی ها به تهران آمده و در خصوص جزییات این همکاری قراردادهای امضا می کنند. چینی‌ها حدود  ۵ میلیارد یورو منابع در حوزه های مسکن، هتل سازی و گردشگری  وارد کشور می کنند.

رامین گوران، دبیر انجمن انبوه‌سازان مسکن و ساختمان می‌گوید که «چین قرار است زندانی‌های خود را برای ساخت مسکن به ایران انتقال دهد.»

در مقابل معاون شهرسازی و معماری شهر تهران حمید رضا صارمی این موضوع را رد می‌کند و می‌گوید که «اصلا قرار نیست نیروی چینی وارد ایران شود.»

همچنین  وزارت راه هم، صحبت‌های گوران را مصداق تشویش اذهان عمومی دانست و این موضوع را از اساس، کذب محض عنوان کرد.

منبع: فارس
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها