|

اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه درباره ثبت‌نام خودروهای وارداتی

سامانه یکپارچه خودرو درباره روند ثبت‌نام خودروهای وارداتی و مهلت ثبت‌نام این خودروها اطلاعیه‌ای صادر کرد.

اطلاعیه جدید سامانه یکپارچه درباره ثبت‌نام خودروهای وارداتی

به گزارش شبکه شرق، بر اساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو، مهلت ثبت‌نام خودروهای وارداتی امروز به اتمام می‌رسد.

ثبت‌نام خودروهای وارداتی جدید جهت عرضه خودروهای مازاد وارداتی فروش فوری با زمان تحویل حداکثر سه ماه امروز «دوشنبه، ۲۳ بهمن ۱۴۰۲» به اتمام می‌رسد.

بر اساس اطلاعیه سامانه یکپارچه خودرو درباره روند ثبت‌نام خودروهای وارداتی، مهلت ثبت‌نام این خودروها در سامانه یکپارچه تا امروز دوشنبه، تاریخ «۱۴۰۲/۱۱/۲۳» تمدید شده است.

البته مهلت وکالتی کردن حساب نزد بانک‌ها شنبه، تاریخ ۱۴۰۲/۱۱/۲۱، ساعت ۱۳:۰۰ بود.

متقاضیان باید یکی از حساب‌های خود را نزد شعب بانک‌های واجد شرایط اعلامی در سامانه به نام خودرو وارداتی وکالتی و مبلغ پنج میلیارد ریال مسدود می‌کردند.

تبصره ۱- قیمت مندرج در جدول، قیمت قطعی در مبادی ورودی بوده و هزینه‌ها و عوارض قانونی پس از ترخیص از قبیل: بیمه شخص ثالث، مالیات بر ارزش افزوده، هزینه‌های شماره گذاری، اسقاط خودروی فرسوده، کرایه حمل و … به قیمت‌های فوق اضافه می‌گردد که واردکنندگان با رعایت آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از مصرف کنندگان خودرو می‌توانند نسبت به دریافت آن اقدام کرده و در موعد مقرر نسبت به تحویل خودرو اقدام کنند.

تبصره ۲- عدم واریز وجه در هر یک از مراحل ذکر شده و حداکثر پنج روز پس از فراخوان صورت گرفته، به منزله انصراف از طرح بوده و متقاضی از اولویت بندی خودرو وارداتی انتخابی حذف می‌گردد.

تبصره ۳- کلیه شرکت‌های واردکننده می‌بایست مطابق آیین‌نامه اجرایی قانون حمایت از حقوق مصرف کنندگان خودرو نسبت به تحویل خودرو و دریافت وجه از مشتریان اقدام نمایند در صورت تأخیر در تحویل و… قراردادهای مذکور مشمول جرایم مندرج در آیین‌نامه فوق خواهند شد.

تبصره ۴- با وکالتی نمودن حساب و ثبت‌نام اولیه در سامانه یکپارچه هیچ تعهدی مبنی بر تخصیص خودرو ایجاد نخواهد شد.

تبصره ۵- اطلاعات کلیه متقاضیان مرتبط با این طرح حسب ماده ۱۹ آیین‌نامه اجرایی ماده ۱۴ الحاقی قانون مبارزه با پولشویی و طرح مالیات بر عایدی سرمایه، در اختیار نهادهای ذیربط قرار می‌گیرد.

منبع: مهر
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها