|

همکاری بخش خصوصی و دولت برای تنظیم بازار شب عید

​وزیر امور اقتصادی و دارایی گفت: با توجه به اینکه در یک و نیم ماه پایانی سال قرار داریم، جدا از موضوع همیشگی تامین بازار شب عید که مقارن با ماه رمضان هم هست و مسئله ثبات قیمت‌ها مطرح است، سرفصل دیگر تعامل دولت و بخش خصوصی را می‌توان در این برهه تعریف کرد.

همکاری بخش خصوصی و دولت برای تنظیم بازار شب عید

به گزارش شبکه شرق، سید احسان خاندوزی امروز در صد و هجدهمین جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی در اتاق بازرگانی ایران، با اشاره به برگزاری جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی بعد از هشت ماه توقف، گفت: با توجه به اینکه در هدف گذاری امسال موضوع رشد تولید و مهار تورم در دستور کار قرار دارد، به نظر می رسد، در پایان سال دبیرخانه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی مجموعه‌ای از دستاوردها و نقاط مثبت و موانع و چالش‌های فعالان اقتصادی در سال جاری را احصا کند تا در اختیار روسای قوا قرار گیرد و دفتر مقام معظم رهبری نیز صدای فعالان بخش خصوصی را در یک ارزیابی مدون داشته باشد.

وی در ادامه به تعامل بین دولت و بخش خصوصی اشاره کرد و گفت:  علاوه بر موضوع همیشگی تامین بازار شب عید که مقارن با ماه رمضان هم هست می توان به، سرفصل دیگر تعامل دولت و بخش خصوصی در این برهه اشاره کرد.

خاندوزی افزود: نظام تامین ارز کشور باید متعهد باشد، در کمترین زمان، میزان ارز لازم را در اختیار فعالان اقتصادی قرار دهد که البته در روزهای اخیر نیز شاهد آن بودیم. از طرف دیگر بخش خصوصی باید برای ثبات بخشیدن به قیمت‌ها در بازار اهتمام کنند تا دغدغه دولت برای کنترل بازار شب عید و ماه مبارک رمضان در یک همکاری  برد- برد دولت و بخش خصوصی شکل بگیرد و منفعت آن را فعالان اقتصادی و مردم کسب کنند.

بانک‌ها در تامین نقدینگی واحدهای تولیدی همکاری نمی کنند

صمد حسن زاده، رئیس اتاق بازرگانی ایران، نیز در ادامه این جلسه گفت: در پایان سال نیاز واحدهای صنعتی به نقدینگی بیشتر است، اما بانک‌ها در تامین نقدینگی برای واحدهای تولیدی همکاری خوبی ندارند و بیشتر تسهیلات تکلیفی دولت را پرداخت می‌کنند و مجالی برای اینکه در کنار واحدهای تولیدی باشند، باقی نمی‌ماند.

تمدید پرداخت بدهی های مالیاتی برای واحدهای تولیدی

وی با بیان اینکه بیشتر واحدهای تولیدی کشور واحدهای کوچک و متوسط هستند، تصریح کرد: لازم است همکاری بیشتری در این زمینه انجام شود تا منجر به توقف واحدهای اقتصادی نشود. همچنین انتظار فعالیت اقتصادی در خصوص مطالبات مالیاتی آن است که با واحدهای تولیدی همکاری بیشتری انجام و فرصت پرداخت بدهی‌های مالیاتی تمدید شود.

 

منبع: ايسنا
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها