|

پورابراهیمی، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس:

کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی نیازمند مجوز رهبری است

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی گفت: کاهش سهم صندوق توسعه ملی از محل درآمد‌های نفتی نیازمند اذن رهبری می‌باشد. تا زمانی که تایید رهبر انقلاب در خصوص این موضوع نباشد ما نمی‌توانیم این موضوع را تصویب کنیم و مقایر اصل ۱۱۰ قانون اساسی است.

کاهش سهم صندوق توسعه ملی از درآمدهای نفتی نیازمند مجوز رهبری است

به گزارش شبکه شرق، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با اشاره به کاهش سهم صندوق توسعه ملی از ۴۵ درصد به ۴۰ درصد در لایحه بودجه سال ۱۴۰۳ تاکید کرد: این موضوع نیازمند اذن رهبر معظم انقلاب است که تاکنون اخذ نشده است.

محمدرضا پورابراهیمی در اخطاری با استناد به اصل ۱۱۰ قانون اساسی در جریان جلسه علنی مجلس شورای اسلامی بیان کرد: براساس سیاست‌های ابلاغی سهم صندوق توسعه ملی از منابع فروش نفت خام، میعانات گازی و مجموع درآمد‌های نفتی در سال ۱۴۰۳ باید ۴۵ درصد باشد، اما براساس آنچه که در تبصره چهار لایحه آورده شده است ۴۰ درصد نیز تعیین گردیده است. به دلیل عدم اخذ مجوز که تا به امروز به دست مجلس شورای اسلامی نرسیده است ما نمی‌توانیم این موضوع را تصویب کنیم.

وی ادامه داد: کاهش سهم صندوق توسعه ملی از محل درآمد‌های نفتی نیازمند اذن رهبری می‌باشد. تا زمانی که تایید رهبر انقلاب در خصوص این موضوع نباشد ما نمی‌توانیم این موضوع را تصویب کنیم و مقایر  اصل ۱۱۰ قانون اساسی است.

 

 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها