|

بازار طلا به تله افتاد/ پیش‌بینی مهم رییس اتحادیه طلا و سکه از قیمت‌ها در بازار

بازار طلا در سه ماهه پاییز و یک ماهه آذر به واسطه رشد قیمت طلای جهانی بازدهی مثبت داشته است؛ با این حال اما، معامله‌گران بازار طلا همچنان بر رکود تقاضا در این بازار تاکید می‌کنند. رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران روند کاهشی تقاضا و تولید را در این بازار ۳۰ تا ۴۰ درصد از ابتدای سال تا کنون اعلام کرد.

بازار طلا به تله افتاد/ پیش‌بینی مهم رییس اتحادیه طلا و سکه از قیمت‌ها در بازار

 

به گزارش شبکه شرق، فعالان بازار طلا مدعی هستند دود فریز قیمت دلار و سیاست‌های انقباضی بانک مرکزی در چشم بازار طلا رفته و بسیاری از واحدهای تولیدی طلا را در خطر تعطیلی قرار داده است. طی روزهای اخیر، بحث داغ مالیات معاملات طلا و ثبت معاملات طلا در سامانه مودیان مالیاتی نیز به یکی دیگر از عوامل کاهش تقاضا در بازار فلز زرد تبدیل شده و فارغ از مثبت یا منفی بودن آن، زنگ خطر عمیق‌شدن رکود این بازار را به صدا درآورده است.

تقاضا در بازار طلا به حداقل رسید

در همین راستا نادر بذرافشان، رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران در خصوص وضعیت بازار طلا گفت: «در حال حاضر تقاضا در بازار طلا به حداقل رسیده است. وضعیت این بازار مناسب نیست و از ابتدای سال تا کنون حدود ۴۰ درصد کاهش تقاضا و تولید داشتیم که این موضوع در صورت تداوم، صنعت طلای کشور را به مخاطره خواهد انداخت.»

وی افزود: «باید توجه داشت در التهابات کاهشی و افزایشی در بازارهای داخلی فلز گرانبها، مقداری بازار از ثبات خارج می‌شود. به نظر می‌رسد مردم منتظر ثبات بیشتر هستند.»

پیش بینی بازار طلا

رئیس اتحادیه طلا در ادامه تاکید کرد: «با توجه به ریزشی بودن بازار، کاهش تقاضا بیشتر شده است، اما می‌توان با اطمینان گفت که مردم منتظر تغییرات خاصی در روند قیمت‌ها نباشند.»

بذرافشان با اشاره به تعطیلات سال نو میلادی و بسته بودن بازارهای جهانی خاطرنشان کرد: «احتمال نوسان افزایشی برای روزهای آینده کم است. نهایتا شاهد نوسان بین دو تا پنج درصدی را در بازار باشیم.»

 

منبع: تجارت نیوز
 

اخبار مرتبط سایر رسانه ها